zuxxi.com//sinema|geyiks

Karakancalos

Hikaye Bunlar

İnter Tost

Santana Çiğ Börek olayını okuduktan 4 gün sonra Mudanya'da bir tost arabası gördüm. Eleman kırmızı arabasını iterek uzaklaşıyordu aheste, yazıyı gördüm sonra; INTER TOST. Birileri bu sayfaları okuyanlara çok kapsamlı bi şaka mı yapıyo acaba?

Eye Of The Tiger

İki parmakla (baş ve işaret) şınav çekmeyi kaç kişi denedi acaba bu müzik ve film yüzünden? Kaç kişi sakatladı o körpecik parmakları?

Yağ Satarım Bal Satarım

Yağ satarım, bal satarım, Ustam öldü, ben satarım... Böyle sözleri olan bi oyun olmamalı. "Ooohhh mirasa kondum, şimdi de çatır çatır oyunumu oynarım"ı çağrıştırıyo...

Halhal

Hayır, hayır. Şimdi mi söylenir bu? Kız oyunu muydu o? Allah kahretmesin, bide iyi çevirirdim o mereti iyi mi? Şüphe duydum bak şimdi kendimden.

Kız Kovalayan

Düzgün bir tüf tüf (apayrı bi konu) borusu (inşaatlarda kullanılan lastik elektrik borusu) kullanılarak, bazuka atarmış gibi davranılırdı. İki kişi (ateşleyici, tutucu) ile yapılan bu atış %80 hedefine ulaşırdı. Bi tek ben mi denedim bu hasta ruhlu atış şeklini acaba ?

Dido

Bu gıda yüzünden Didem isimli kişilerin başı yanmadı da ne oldu?

Asansör

Şimdi şimdi var bu kırmızı aşırı yük ışığı falan, eskiden yoktu. Biniyosun biniyosun cart yanıyo, bide kaynana cırıltısı gibi bi ses çıkarıyo. Tamam birisi kendini feda edip iniyo ama tanıdık bi güruhsa olası esprileri siz tahayyül edin.

Esteban

İnka kökenli miydi Aztek mi hatırlamıyorum. Çok fazla da seyredememiştim zaten ama güneş panelleri açılıp kapanan asortik bi gemisi vardı bunun, onunla taddan tada koşardı tayfasıyla.

Duran Duran

Bu grup "giden giden" esprisinin olur olmaz yerlerde yapılmasına sebebiyet vermişti... Acı içinde kıvranırdık duydukça...

Uzun Çoraplı Kız

İsmi Pippi'ydi ama gene de ööle dalga geçilirdi, işimize ööle gelirdi çünkü...

Stingray

Araba Chevy Stingray idi (400 küsur beygir, sanırım 67 model olacak, emin değilim) ve dizi adını oradan alıyordu. Adamın belli bir adı yoktu, geçmişini kimse bilmiyordu. Yüksek yerlerde de tanıdıkları olmalı ki kimseler hakkında bir bilgi bulamıyordu. Bir bölümde 1001 madalya almış eski bir kahraman asker olduğu gibi bir iddia atılmıştı ortaya. Arabada tampona taktığı ışıklı düzenek vardı. Takip ettiği kişiye arkadaki araba sürekli değişiyo izlenimini yaratmak için kullanırdı. Eşek gibi fotoğrafik hafızası vardı, ekrandan baktığı bi haritayı (ne kadar karışık olursa olsun) 3 saniyede her detayıyla (gözlerini garip bir şekilde kırpıştırarak) beynine kazır, sonra da o binayı kendi elleriyle yapmış gibi rahatça dolaşırdı binada. İstediği yere giderdi. (Geçen gün Under the Siege 2'yi seyrederken gördüm, NASA'da işe başlamış, sakal bırakmış, yaşlanmış) Yaptığı şeyleri yardım karşılığı yapardı. Gazetede garip bir ilanı vardı, insanlarla o şekil irtibata geçerdi. Yardım ettiği kişiler işin bokunu çıkarmaz, bu yardım isteyince gelir hop diye yardım ederlerdi.

Aslan Adam Vincent

Hah işte şimdi çarptı tavandan sarkan boruya derken hep yırtardı.

Dempsey & Makepeace

Dempsey Amerika'dan uzaklaştırma almış maço ama harbi delikanlı bi polisti. Oryantasyon ayağına yollamışlardı galba onu oraya. Bi de ingiliz ortağı vardı ki unutmak mümkün değil. Makepeace isimli bu sarışın kişi, kurallara bağlı akıllı uslu bi polis hatundu. Bünyesinde sempatik, güzel vb. özellikleri bi arada barındırıyodu. O zamanlar mı öyle geliyodu acaba bana yoksa şimdi görsem şimdi de öyle mi gelir?

05 Kalemler

Bi şekilde ucun çıkış noktası olan metali yamultmak bitirir kalemi...

Still Loving You

Belli bir yaş aralığındaki arkadaşlardan bu parçayı bilmeyenine rastlamak söz konusu değildir sanırım. Diskolarda da çaldı, radyo(lar)da da, televizyonda da... Hemde az buz değil baya bi süre çalındı, ne insanlar bıktı dinlemekten ne onlar bıktı çalmaktan senelerce... Kız arkadaşından yana dertli olanlar hemen anlaşılırdı bu parça sayesinde, bi nevi dedektör gibi bişeydi. O neşeli canlı adam bu parça başlayınca gitmiş başka biri gelmiştir adeta. Bi bakarsın yakmış sigarasını, başka alemlere kaymış, verem olayım da kurtulayım şeklinde sigarasından acayip derinlikte dumanlar çekiyo bünyeye. Ne slow danslar edilmiştir kimbilir o parçayla, ne sözler verilmiştir, dünyanın en mutlu çifti olunacaktır... Bak şimdi yaktım sigarayı bende.

Alacakaranlık Kuşağı

Onlar alacakaranlık kuşağının gizemli labirentlerinde zor da olsa yollarını buldular. Peki ya siz?

Şuraya Yazanlar

Başına bir de AHA eklenir. "AHA bak şuraya (parmak yalama zamanı) yazıyorum, bu yaptığın yanına kalmayacak."