Fareler ve İnsanlar

Of Mice and Men

1992

Ortalama Puanı: 9.3

Öykü

Lennie ve George iki iyi arkadaştır. Lennie iri yarı, zihinsel engelli, çok saf bir insandır. George ise akıllı ve becerikli bir adamdır. Bu iki arkadaş Amerika'nın ekonomik kriz yaşadığı bir zamanda çiftlikte iş bulurlar. Her şey normal seyrinde devam ederken çiftliğin sahibinin karısı George'a anlamlı anlamlı bakmaya başlayınca sorunlar başlar. Trajedi alır başını yürür.

Notlar:

 • Meşhur John Steinbeck romanından sinemaya uyarlanmış.

İzleyenler ne demiş?

 • şıtaynbek yazar da izlenmez mi

  Ben bunun romanını okumuş idim bir zamanlar. Sevmiş idim de. Filmi izlemedim ama iyi olması gerek. Neden denilecekse stil sahibi abimiz John Malkovich'in oyuncu olarak ve son olarak Yılan Gözler'de haran kaldığımız sağlam abilerden Gary Sinise'in oyuncu ve yönetmen olarak varlığı meraklı odakları tatmin etmelidir.
  Puan: 9
 • etkileci...

  film gercektende insani beyninden vuran(gary sinise'nin yaptigi gibi) kendi payinize bir seyler cikarabileceginiz bir yapim. romanini da okumustum. filmin basarisi da zaten tamamen romana sadik kalarak yapilmasindan kaynaklaniyor. hem amerikadaki sefalet yıllarini hem de iki siradisi arkadasi anlatis tarzi mukemmel. gary sinise yonetmenlikte de iddiali oldugunu kanitlamis.(ama sadece bir film daha var yonetmenlik yaptigi. ondan sonra birakmis yonetmenlik olayini.)john malkovich'i MY FAVORITES'e eklettiren film ayni zamanda.
  Puan: 10
 • Kitabina sagdik bir film.

  Kitabini ben de okumustum.. Ve gayet etkilenmistim. Ustune bi de filmi seyredince... TAMAMDIR... Inanilmaz bir oyunculuk ve senaryo.. Muhtesem bir yapit ve herkesin en az 2 kez izlemesi gerektigini dusunuyorum. Gercek sinema severlerin arsivinde mutlaka yer almasi gereken bir film. Oneri: Once kitabini okuyun sonra ust uste 2 kez seyredin... :-))
  Puan: 10
 • Kesinlikle izlenmeli

  Kitabına zaten diyecek bişey yok, okumadıysanız kesin okuyun, filminide rastlarsanız kaçırmayın,bence hemen bi talimat verin film tv de oynarsa zuxxi sizi uyarsın :=)
  Puan: 10