Libertarias

Libertarias

1996

Ortalama Puanı: 7.5

Öykü

1936 yılı; İspanyol İç Savaşı henüz başlamıştır. Bir rahibe olan Maria, anarşistler tarafından istila edilince kaldığı manastırdan kaçmak zorunda kalır. Girdiği binanın rastgele bir kapısını çalar, yardım diler ve hemen içeri buyur edilir. Genelevin böğrüne düşmüştür. Korku içinde ne yapacağını şaşırdığı vakit, bu defa kadın anarşistler genelevi basar. "Özgür Kadın" örgütünün elemanı olan bu kadınlar şöyle gaz bir konuşma çekerek fahişeleri de direnişe çağırır. Sert bir hatun kişi olan Pilar'ın liderliğinde, ağzı laf yapan yaveri, geleceği görebilen Floren, iyi yürekli bir fahişe olan Concha ve Maria'dan oluşan ekip hem devrim uğruna hem de kadının özgürlüğünü kazanması adına kanlı bir savaş alanı haline gelen Zaragoza'nın yolunu tutar.

İzleyenler ne demiş?

  • Kıvamı pek güzel tutmuş

    Yemek yemek için evden çıkma hazırlıklarını tamamladığımız anda televizyonu kapatmak için yaptığımız hamle boşa çıktı. Bu film başlamıştı, acık takıldık ve neticede ne oldu filmden kopamadık, kotları çıkarıp rahat bişeyler giydik, yemeği de telefonla istedik. Böyle keyifli bir film ama bi yandan da üzüyor yahu. İkisinin kıvamı da cuk oturmuş. İspanyolca olması ise benim için ayrı bir neşe kaynağı oldu. Bildiğim ve begendim bir çok İspanyol oyuncuyu görmek de iyi geldi. İyiydi yani şiddetle tavsiye buyururum.
    Puan: 7
  • izleyin bence

    Ben bu filmi bi önceki yayınlanışında izledim ve de pek çok beğendim. İspanyol iç savaşıyla ilgili bi milyon tane felan film çektiler ve de bi çogunu izledim ama bu oldukça iyilerindendi. Çarpıcı, etkileyici fena degil yani. Ama izledikten sonra bogazıma şöyle bu yumru oturduki yutkun yutkun geçmedi. Hem gözüme gerçektenden de toz kaçmıştı...
    Puan: 8