Babaların Savaşı

A Bronx Tale

1993

Ortalama Puanı: 7.3

Öykü

Mafya babası Sonny, Bronx mahallesinin sahibi tadında tehlikeli bir adamdır. Lorenzo ise mahallede ikamet eden, dürüst ve çalışkan bir otobüs şoförüdür. Lorenzo'nun oğlu Calogero, tatsız bir davaya şahit olunca Sonny ile ufaklığın arasında bir yakınlaşma başlar. Biricik oğlunun mafyanın peşinden sokaklara düşmesini dilemeyen Lorenzo bu ilişkiden fevkalade rahatsızdır. Calogero ise babası ve Sonny arasında tercih yapamaz. Farklı görüş ve inançta iki adamın kanatları arasında yetişen Calogero'nun yaşamından bir kuple...

Notlar:

  • Kısmen Chazz Palminteri'nin otobiografisi. Çünkü gerçek ismi Calogero Lorenzo Palminteri imiş. Tevekkeli değil adam sürekli mafyayı oynuyor.

İzleyenler ne demiş?

  • ne guzel film iste

    filmi surekli 3. kisiden dinlemek sanki kotuymus gibi duruyo ama yok oyle diil filmin havasi oyle gerektiriyo galba diye dusunmeden de edemiyo gibi insan. oyunculuklarda ben kusur goremedim. super oyuncularimiz iyi bi yonetim ve teknik kadroylan birlikte cok guzel bir anlatimda rol almis olmuslar. (brreahh) bazi sahneler ne de etkileyiciydi oyle (aklima bara serserilerin gelip dayak yemeleri, kahramanimizin arkadaslarinin kundaklamaya gidip kundaklanmalari geldi ilk etapta. siz de dusunun o sahnelerde filmin anlatimi muzigi havasi filan deisiodu yahu. cok yakismislar filme.)ne guzel film iste uzun zamandir da orda burda gosterilio niye birileri cikipta biseyler yazmamis bu vakte kadar anlamadim. ben bi kere kucukken izlemistim etkilenmistim, simdi bi de buyukken seyredip daha deisik boyuttan deerlendirip etkilendim. burayi da bos gorunce ayip olmus diye dusunmeden edemedim.
    Puan: 8