İlk Sevişme

Une vraie jeune fille

1975

Ortalama Puanı: 5.5

Öykü

İzleyenler bilirler Romance filminden tanırız kendilerini; Sinemaya erotik bakan bayan Catherine Breillat, bu filmi 1975 yılında çekmiş lakin o dönemde sansüre uğrayınca seyircisine ulaşması 25 yıl sonraya kalmış. Filmin konusu ise gayet basit; Alice kızımız yaz tatili için yatılı okuldan çıkıp ailesinin yanına varır. Kızımız artık serpilme dönemine girmiş, bazı şeyleri merak eder olmuştur. Şans bu ya adaleli ve endamlı, yeni bir işçi ailesinin yanında çalışmaya başlamıştır. Alice yeni çocuk Jim'den derhal etkilenir fakat çok utangaçtır. Bu nedenle keşfedilecekleri önce kendi kendine keşfetmeyi uygun görür.

İzleyenler ne demiş?

 • abi super

  Tam bir klasik. Mutlaka gidin görün hayal dünyanız katlansın! Tabi ki günümüz filmlerinin kalitesi yok ama bu filmlerin bugünlere gelmesini sağlamış bir başyapıt.
  Puan: 9
 • eski meski...

  ama izleyin... mümkünse tek başınıza
  Puan: 6
 • Bir şey yok kardaş

  Arkadaş, ne gidersiniz böyle filmlere. Olduk ça boktan. Filmin başından sonuna kadar abaza abaza baktık bi bok olmadı...
  Puan: 1
 • gayet güzel

  çok iyi bir filmdi. Ergenlik çağında kendini yeni yeni tanımaya başlayan, şehvetli, marjinal bir kızın durumu ancak bu kadar güzel anlatılabilir. 1975 yılında milletin nasıl bir film çekebildiğini ve liseli bir kızın ihtiras rüzgarlarını görmek için ideal derim.
  Puan: 6
 • genç kızın ihtirasları ha?

  ben de sen abazanın allahısın diyorum bilader...
  Puan: 5
 • İyi film

  Karı kız göreceğim diye gidiyorsanız paranıza ve vaktinize yazık. Tinto Bras filmi değil. Ama bir genç kızın cinselliğini tanımaya başladığında yaşadıklarına, küçük kasabaların sıkıcılığına, evlilik içinde yaşanan aldatmalara ve çifte standartlara tanıklık etmek istiyorsanız iyi bir film.
  Puan: 7
 • Sakıınn!

  Sakın gitmeyin! Hiç etkileyici bir flim değil ve konusu da berbat. Tavsiye ederim gitmeyin!
  Puan: 1
 • Eh işte

  Fena degil ama hiçyoktan iyidir izlenebilir...
  Puan: 4