Ayazda Bir Yürek

Un coeur en hiver

1992

Ortalama Puanı: 5.3

Öykü

Stephane ve Maxime keman yapımı ve tamiri üzerine bir mağaza işleten iki yakın arkadaştır. Stephane Auteuil’e fevkalade yakışır biçimde kuul, içine kapanık ve merak edilesi bir adamdır fakat kemanları yaşama döndürme konusunda ustadır. Maxime ise Stephane’ın tersine zengin kişilikli ve ihtiralı bir adamdır. Biribirini nefis tamamlayan bu iki arkadaş günün birinde Maxime’in yepyeni sevgilisi Camille’in devreye girmesiyle buz gibi bir aşk üçgeninin içinde bulurlar kendilerini. Stephane, kemanı konuşturan bu genç bayan ile ilgilenmekten kendini alamaz. Adamın ne kadar merak edilesi olduğundan bahsetmiştik. Eh, Camille de neticede bir kadın ve illa ki meraklı...

Notlar:

  • 1992 Venedik Film Festivali'nde Claude Sautet Fibresci Ödülü ve Gümüş Aslan Ödülü kazandı.
  • 93'te Avrupa Film Ödülleri'nde Daniel Auteuil En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Aldı.
  • Yine 93 yılı Cesar Ödülleri'ne dokuz dalda aday gösterildi. Claude Sautet en iyi yönetmen ve André Dussollier en iyi yardımcı erkek oyuncu Cesar'ını aldı.

İzleyenler ne demiş?

  • sautet'in en iyi filmlerinden

    Geçen gün izledim ve çok beğendim filmi... auteil in performansı inanılmazdı her zamanki gibi.. diğer oyuncular da çok iyi eşlik ediyor.. bazen kendimden de bi şeyler bulduğum bir filmdi... kaçırmayın bence.
    Puan: 9