Underground

Underground

1995

Ortalama Puanı: 9.1

Öykü

II. Dünya Savaşı sıralarında Belgrad'ta, yeraltında silah imal edilen bir barınakta başlıyor öykü. Olagandışı bir şey oluyor; silahları partizanlara satan adam çalışanlara savaşın sona erdiğini söylemeyi unutuyor. Elli yıl yerin dibinde yaşayan insanlar şüphelenmeye başlıyorlar, gerçekten savaşın devam edip etmediğini ögrenmek için yeraltından çıkıp gerçek dünyaya dalıyorlar.

Notlar:

 • 95' te Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü almak kolay değil.

İzleyenler ne demiş?

 • Ne demek 6.3???

  aaaa olmaz walla yuh yanii bu filme 10 veririm ben!!!
  Puan: 10
 • eyi idu

  emme biras gafa skti
  Puan: 8
 • yarısından sonrası özellikle sonları

  harikaydı. yalancılık dediğin bu işte.
  Puan: 10
 • ne denebilir ki söylemiş söyleyen...

  emir abi yapmış izleyip anlaşılır ne desek boş fantastik bir trajikomik şölen.. allahrazı olsun abi ak kedi karakedide bu domuz ne yapıyo yaaa???diyenler izlemesin..
  Puan: 10
 • güsel

  güseldiiii
  Puan: 10
 • Kimi yerlerde boku çıksada,lezzetli

  Herkes önce fellini'yi izler sonra kusturica için "fellini'ye benziyor" der; ben Fellini filmlerinden önce kusturica filmleri izledim, bence fellini kusturica'ya benziyor... Bir yandan görüntülerin ve olayların absürdlüğü güldürürken,diğer yandan meşrebince düşündürmeye de çalışmış kusturica; kendi adıma pek düşünmedim, ama bolca güldüm ve görüntülere hayran kaldım... Müzikleriyle olsun, görüntüleriyle olsun, oyunculuklarıyla olsun, harikulade bir yapım, izleyiniz...
  Puan: 8
 • Emir Kustarica

  kustarica'nın butun filmlerinde filmin yarısını anlayamaz, tam anlamıyla ozumseyemezsiniz. kalan yarısı da zaten fazlasıyla size yeter.( filmleri belki de bu yuzden en az 2,5 saat surer.) filmlerinde uç karakterler, dogadışı olaylar( uçan baliklar hayaletler vs.) olur. ama ne anladıgınızı pek anlayamasanızda cok degisik bi tat kalır damagınızda onu izledikten sonra. underground da tam bu tip bi film. savasa yaklasımı hicbir filmde izlediginize benzemez. yine çingeneler filmin orjinini olusturuyor. bi suru hayali olay ve tesadufler silsilesi. Anafikir: savas kötüdür. rant saglanacak bir araç olamaz... (Baska bi sey anlamak da pek mumkun olmaz zaten.) kısacası izlenmeli, ve anlayanlar anlamayanlara anlatmalı.
  Puan: 8