Kara Kentin Çocukları

Kara Kentin Çocukları

1999

Ortalama Puanı: 5.8

Öykü

Kürşat ile Mine kaygısız, yeni evli bir çifttir. Kürşat dj, Mine de aynı barda barmaid olarak çalışmaktadır. Arkadaşları ile genç olmanın dayanılmaz hafifliğini ve "bi şekilde becerisiz" psikolojisini mütevazi hayatlarına taşıyan pek bahtiyar insanlardır. Yaşam gereği bazı gerçeklerle yüz yüze gelme vakti gelir çatar. Bu gerçek, bir sapıktır. Mine ile Kürşat'ın yanı başında ikamet eden Özgür isimli dengesiz karakterin kafayı Mine'ye takmasıyla hayatlar da kararmaya başlar.

Notlar:

 • 36. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ve İstanbul Film Festivali'nde yarıştı fakat "önemli olan yarışmaktı" diyerek uzaklaştı.

İzleyenler ne demiş?

 • ...

  filmin daha önce pek çok örneğini izlemiştim. çoğu insanın isteyipte asla yanından bile geçemeyeceği bi yaşantı içinde neden bu kadar küfür diye merak ediyorum. tamam bir film kolay çekilmiyor, inanılmaz aşamalardan geçiyor sırf çekilip bitmiş bi filme bile inanılmaz puanlar veririm ama sinema yaratıcılıktır diye konuşan insanların neden yapılmış üzerine oynamaktan ileriye gidemediklerini hep düşünmüşümdür.
  Puan: 6
 • evet doğru

  sevgilim doğru söylüyor katılıyorum ona ben şahsen tamamen... Bu arada filmin tanıtım sayfasındaki "Özgür isimli dengesiz karakterin" lafı beni rahatsız etti. Ben de bir "Özgür" olarak HİÇ BİR ÖZGÜR DENGESİZ OLMAZ. Tamam mı!
  Puan: 5