En Sevdiğim Marslı

My Favorite Martian

1999

Ortalama Puanı: 4.6

Öykü

Tim, pek de matah olmayan bir televizyon muhabiri. Onun da gönlünde bütün muhabir ve gazeteci camiasında olduğu gibi Pulitzer Ödülünü almak yatıyor. Fakat amirleri bu arkadaşı devamlı eften püften haberlerin peşine veriyorlar. Bir gün gemisiyle kaza yapmış bir uzaylı dünyaya mecburi iniş yapmak zorunda kalınca Tim ile karşılaşıyor. Tim önceleri tırsıyor tabi ki ama Marslı adam, sanırım uzay ilkokullarında öğretilen “Merhaba dünyalı, biz dostuz” cümlesini kurunca rahatlıyor. Titreyerek kendine geliyor, şöyle bir toparlanıyor ve kafayı çalıştırmaya başlıyor. Bu uzaylı amca sayesinde hayal ettiği ödülü evinin en görkemli köşesine koyma şansını yakalayabilir. Uzaylının ise umrunda değil. Onun tek amacı bir an önce uzay gemisini tamir ettirip memleketine geri dönebilmek. Uzaylı insan postuna bürünüyor, Tim’in amcası Martin olarak halkın arasına karışıyor, ve her ne olacaksa olmaya başlıyor.

Notlar:

 • Aynı isimde bir televizyon dizisi varmış, ondan uyarlanmış bu film. Biz dünyadan bi haber yaşıyoruz Mahallenin Muhtarları'nı izlerken.

İzleyenler ne demiş?

 • VASAT

  eğlenceli sahneler mevcut ama o kadar alıştığımız konusu ve esprileri var ki ben bunu izlememişmiydim diye düşünebilirsiniz.çocuğunuz varsa götürün.(mısır prensinden sonra) film çok alıştığımız
  Puan: 4
 • güzel güzel

  Christopher amcaya olan sempatimden midir nedir,ben sevdim filmi kardesler,gidiniz...
  Puan: 8
 • Eğlencelik

  Çok daha kötü filmler var. Bence seyretmeye değer. Hayatın stresinden bir nebze olsun uzaklaştırıyor insanı. Canınız sıkıldıysa bir bakın derim. Güzel hatunlar da var (aşırı ingiliz biri var mesela).
  Puan: 7
 • başlık bulamadım

  "abi sıkılıyom ama her bi filmi izledim başka ne var vizyonda" dienlerin filmi
  Puan: 5
 • Kendimden utanııyorum

  Gidip bu filmi seyrettiğim için kendimden utanıyorum.Siz sakın gidipte 2 saatinizi ziyan etmeyin
  Puan: 1
 • imdaaaat!!

  sevgili zuxxi dostları.ben bir hata ettim ve bu felakete tanık oldum.sizler sakın aynı hataya dusmeyin emi
  Puan: 1
 • EÐLENCELİ

  CRISTOPHER LLOYDUN KATKILARIYLA EÐLENCELİ BİR FİLM OLMUŞ AYRICA BAYAA KOMİK SAHNELER VAR BEN BEYENDİM YALNIZ SAKIZI ÇİÐNEYEN BAYANIN ÇOK DAHA TEHLİKELİ VE ACAYİP BİR YARATIK OLACAÐI HİSSİ VERILDİ CRISTOPHER O SAKIZI BİRAZ ABARTMIŞ NEYSE CANIM NERDEN ÇIKTI BU SAKIZ MUHABBETİ DE.. UZUN LAFIN KISASI FENA FİLM DEÐİL GİDİN İYİ VAKİT GEÇİRİRSİNİZ
  Puan: 6
 • Biraz zorlarsaniz olabilir.

  Vakit kaybetmekten hoslanan biraz gulmeyi isteyen ve cok derin dusunmek istemeyenlere yuksek dereceden tavsiye ederim. Llyod iyi bir oyuncu bence. Filmi o kurtariyor. Bu arada kadinin Ingiliz aksanini gizlemek icin Amerikali babasina soylettikleri replik Amerikan sahaser sinemacilarinin basyapitlarindan birisi. Ben eski Turk filmlerinin de senaryolarinin bu adamlara yazdirildigina suphe ediyorum bazen. Her seyi kolayca tek cumlede cozumlemek.
  Puan: 4
 • tvde yayınlanırsa izleyin

  valla doğru düzgün film yoktu bende gidiverdim çok kötü değildi .eğlenceli yerleri vardı.tvde yayınlanırsa izleyin eğlenceliyidi.
  Puan: 5