Eşkıya

Eşkıya

1996

Ortalama Puanı: 8.0

Öykü

Baran 35 yıl sonra hapisten çıkar. Ne köyü kalmıştır, ne de hemşehrileri. Bir tek köyün yaşlı delisi bıraktığı yerdedir. Yaşlı kadın Baran'a her şeyi bir bir anlatır. Baran'ın en yakın arkadaşı Berfo, onu oyuna getirmiş ve hapse göndermiştir. Sonrasındaysa Baran'ın çocukluk aşkı Keje'yi satın alarak İstanbul'a göçmüştür. Baran bunları öğrenince trene atladığı gibi İstanbul'un yolunu tutar. Bereket trende Beyoğlu'nun arka sokaklarının tozunu yutmuş bir delikanlıyla tanışır da yol yordam bilmediği koca şehirde bir başına kalmaz. Cumali, yani bıçkın delikanlı'nın yardımıyla Berfo'nun ve aşkı Keje'nin peşine düşer.

Notlar:

 • Valla 98 yılında ismini telaffuz edemediğimiz, Festróia - Tróia International Film Festivali'nde Yavuz Turgul, Altın Yunus Ödülü kazanmış ama ne menem bir şeydir bilemedik.
 • Oscar'a da aday adayı olduydu. Aman ne tantana koptuydu.

İzleyenler ne demiş?

 • Film çok güzel ama

  Bence Cumali vurulduktan sonrası böyle olmamalıydı.Film o saatten sonra Amerikan aksiyon filmlerine benzemeye başladı. Yinede Türk sineması iyi yolda diye düşündüren filmlerden bi tanesidir benim için. Kadı kızı ve kusur olayı.
  Puan: 8
 • güzel

  valla güzel ama bence öle türk sinamasının baş yapıtı diyil
  Puan: 8
 • HariKa.

  Bu film hayatımın filmiydi.Türk sinemasının bu kadar güzel bir film yaratmış olması çok sevindirici.Her zaman söylerim burdada söylüyorum Şener Şen türk sinemasının en büyük oyuncusudur.Sonuçta kesinlikle görmenizi tavsiye ediyorum.
  Puan: 10
 • Ey! Eşkıya

  Seyretmeyeni eşkıyalar yesin
  Puan: 10
 • şu fıııratııın suyuu akaaaar seriniiir oooyyy oy

  sinemada izlediğim ilk türk filmi,fena değildir kendileri, müzikleri güzel, sinemada ki bir çok Türk filminden, propogandadan güzel,(k.şekspirle, a.kadayıfı izlemedim).. Propagandayı seven bunuda sever, ikinci baharı seven buna bayılır. verilen emeğe 8 puan filme 6 ortalama...
  Puan: 7
 • Aman aman...

  İşte sinema izleyicisini Türk filmlerine yönelten film. Yeşim Salkım'ı izlemek için gittim ama daha ne güzel şeyler gördüm. Sürpriz Romina gibi mesela. Neyse filmi ben de çok beğendim herkesler gibi. Ama sonunda ne oldu tam çıkartamadım. 1 kere daha oynasın da seyredelim.
  Puan: 10
 • Güzeldi

  Filmi sinemada izledim, bayaa da oldu yani ben liseye gidiyodum hatta. Şimdi ünv bitti, hala aklımdadır, senaryosu, replikleri. Türk sinemasını bataklıktan çıkarmayı başarmış fakat nadide Sinan Çetin ve Mustafa 6oklar sayesinde bataklıktan çıkan Türk sinemasını rayına oturtamamıştır. Vizontele'nin babasıdır da diyebiliriz.
  Puan: 8