Rob Roy

Rob Roy

1995

Ortalama Puanı: 6.0

Öykü

1713'ün soğuk İskoçya kışında asiller sıcak sıcak takılırken köylüler zor duruma düşer. Roy köylüyü bu durumdan kurtarmak için Montrose Markizi'nden borç para alır. Roy'un elçisi 1000 pound ile birlikte köye dönerken yolda Markiz'in sağ kolu Archibald tarafından öldürülür ve cesedi ortadan kaldırılır. 1000 pound hiç bir zaman köye ulaşamaz. Büyük bir borç altında kalan Rob Roy ve köy halkı, İngiliz birlikleriyle karşı karşıya gelir ve direnişe geçer.

Notlar:

 • Sir Walter Scott'ın romanından uyarlama.

İzleyenler ne demiş?

 • Görmelisin

  Film birazcık Braveheart'a benzesede yinede etkileyici sahnelere sahip.Yani izleyeni gaza getiriyor, insanı sokağa çıkıp bağırası geliyor. Hoş vakit geçirebilirsiniz.
  Puan: 6
 • Hayal Meyal

  Şöyle bir düşünüyorum ve kahramanımızın Archibald'i köprüdeki madara ediş sistemi ve Jessica Leng'in can sıkıcı olaylardan kurtulup koynunda yatılacak kadın tipini iyi kotardığını hatırlıyorum. Nebleyim, kimse size kızmaz lan olm niye seyretmedin rob roy'u diye ama seyredenin de madalya kazandığı görülmemiştir.
  Puan: 6
 • ...

  iki kere izledim, ikisinde de acaip gaza geldim.braveheart falan diyonuz ama liam neeson kesinlikle mel gibson dan daha karizmatikti. ayrıca filmin hakkını yemeyin, acaip güzel sahneler vardı. şahsen düello sahnesinde herifin son yaptığı numaraya bittim ,köprüdeki sahne de bir ayrı güzeldi
  Puan: 10