Deniz Kızları

Mermaids

1990

Ortalama Puanı: 8.2

Öykü

Bayan Flax yine başarısız bir ilişkinin verdiği gönül ağrısı ile sarsılır ve pılını pırtısını toplayarak güneye taşınmaya karar verir. Kızlarıyla beraber yepyeni başlangıçlar yapma hayalleri kurmaktadır. Ama zaten bunu dakkada bir yaptıklarından artık kabak tadı vermektedir. Büyük kızı Charlotte oradan oraya dolanmaktan sıkılmış, aksi gibi de buluğ çağının en kızgın dönemlerini yaşamaktadır, üstelik rahibe olmak gibi manyakça idealleri de vardır. Rahibe olacakken part time rahiplik yapan bir adama aşık olur ve ortalık dağılır. Güzel bir komedi filmi olur çıkar.

Notlar:

 • Winona Ryder en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında altın küre adayı olmuş ama hüsran.
 • Patty Dann'in romanından sinemaya uyarlanmış.
 • Christina Ricci'nin ilk filmi. 1980 doğumlu bir hanım bu. Bu filmden sonra bir daha da hayretmedi, yaşına başına bakmadı ve bir sürü güzel filmde aslan gibi oyunlar çıkarttı.

İzleyenler ne demiş?

 • Eğlenceli

  Çok şirin,eğlendirici bir film olmuş. Sıkılmadan izlersenizi kesin. Herkes çok güzel rol yapmış Ben 3 kez izledim sıkılmadım,bir kez daha izlerim. İzleyin eğlenin....
  Puan: 10
 • işte bu film

  evet en çok sevdiğim oyunculardan üçü toplanıp bir film yapıcakta ben beğenmiycem ha? 4 kere seyrettim ve hepsinde aynı keyfi aldım bunun için işte bu film diyorum!
  Puan: 10
 • Mukemmel

  Tek kelimeyle mukemmel 1 film, Cher, B. Hoskins, W. Ryder, C. Ricci hepsi dokturuyor.. Sarkiya dikkat : Shoop Shoop Song!
  Puan: 10
 • çoook eğlenceli

  harbiden yaaa insan resmen sırıtarak bitiriyo filmi özellikle winona nın kendi kendine yaptığı yorumalr var hani oğlan hakkında orası çok eğlenceli valla 2-3 kere izledim heralde canınız sıkılıyosa bulun izleyin bi yerlerde iyi vakit geçirin işte...
  Puan: 8