Kuş Kafesi

The Birdcage

1996

Ortalama Puanı: 7.1

Öykü

Gay klübü sahibi Armand, heteroseksüel bir deneyimden sahip olduğu oğlu Val'i travesti karısı Starina ile birlikte yetiştirmiştir. Val büyük adam olur ve evlenmeye karar verir. Fakat bir sorun vardır: Evlenmek istediği kız, sağ kanat, muhafazakar partiden senatör Keeley'nin kızıdır. Bu pek farklı iki ailenin tanışma yemeği için herşey en ince hatlarıyla planlanır. Senatör ve eşine Armand'ın Yunan bir politikacı olduğu söylenir. Yemek iyi başlar ama aksilikler olmazsa bu film komedi filmi olmaz.

Notlar:

 • Jean Poiret'in aynı isimli oyunundan sinemaya uyarlama.
 • 1978'de senaryosu Francis Veber, Edouard Molinaro, Marcello Danon ve Jean Poiret'e ait olan "La Cage aux Folles" isimli Fransız yapımı filmin Hollywood versiyonu.

İzleyenler ne demiş?

 • robbin williamsın filmleri seyredilir...

  bundan yıllar önce annem ve abimle gitmiştim bu filme.. baya da eğlendik yani.. özellikle senatör ve ailesinin gay mahallesine girdiği anda kopmuştuk :)) ha bi de travesti sevgilinin havaya kalkan serçe parmağına bitmiştim:). geçenlerde yayınlandı televizyonda, yakında yine yayınlanır nasıl olsa. oturun izleyin gülersiniz.. (bu sayfaya kaç kişi gelir merak ediyorum :) sanırım ben ilk ve son olucam...)
  Puan: 6
 • yok öle ilk ve son olmak

  ya bu adam varya müthüş müthüş robin olurda müthüş olmaz mı olur tabi müthüş ben en çok o meşhur WE ARE A FAMILY şarkısı çalarken bunlar bardan dans ede ede çıkıyodu orda kopmuştum ben her filminde alarım bu herifin orda ilk önce baya bi güldüm sonna yaa şunların ilişkilerine bak ne sıcak ne küsel ne samimi diye oturup ağladım (garip bi insanım ben).....
  Puan: 10
 • Robin Williams'dan Nefret edecek kadar dengesizim ama yalnız değilim

  Şu dünya iyisi uç insan tiplemeleri ile Robin Williams beni kendinden iyice uzaklaştırdı. Hele o misis dabtfayr yok muydu? Allahım çok sinirleniyorum. Bu filmi de sevmemiştim zaten. Zorlama komik. Gene Hackman etek giymiş, hadi gülelim.
  Puan: 3
 • guzel

  üstteki arkadaş demek yanlız değimişim ben de robin williamsdan nefret ederim özellikle balıkçı kral patch adams gibi filmlerinde o abartılı oyununa bakıp kusmak istemiştim... herneyse kuş kafesini çok sevdim film klişeler üzerine kurulu(homeseksüel komedisi)ancak yine de çok güldüm evin uşağı ve albertı oynayan adam harika
  Puan: 7