Jurassic Park

Jurassic Park

1993

Ortalama Puanı: 8.5

Öykü

Bilim adamları, böceklerin kanında korunmuş dinozor kanından alınan DNA'larla dinozorları hayata döndürürler. Hammond bu dahiyane buluşla dinazorlardan oluşan bir hayvanat bahçesi yaratır. Hayvanat bahçesi açılmadan, seçilmiş bir grup insana ön tur düzenlenir. Bu grupta öncelikle iki torunu olmak üzere, çocuk sevmeyen dinazor uzmanı, dinazor uzmanının çocuk isteyen, taş ve bitkibilimci sevgilisi, film için gerekli ödlek, avukat ve gereksiz konuşmalarıyla can sıkan matematikçi yer alıyor. Birbirinden fevkalade insanlardan oluşan bu ekip, nesli tükenmiş dinazorları kanlı canlı karşılarında görünce dumura uğruyorlar. Park'ın bilgisayar uzmanı Nedry, filmin alçak karakteri olarak, çaldığı embriyonlarla kaçabilmek için, parkın güvenlik sistemini çökertir. Durumdan sadece Nedry yararlanmakla kalmaz, katil dinazorlar içinde engeller ortadan kalkar. Dinazorlar önce yukarıda bahsettiğimiz kişilerin neslini daha sonra kendi nesillerini tekrar tüketmek için harekete geçer.

Notlar:

 • 1994 yılında, en iyi ses ve görüntü efekti ve en iyi ses dalında üç Oscar almış.

İzleyenler ne demiş?

 • aaaaaaaaaa ilk benimm

  efet işte şimdi geldik serini başına bunu iyi izleyin çünkü ikincisi beş bara etmez
  Puan: 9
 • ...

  ortaokuldayken izlediğimde oha demiştim böyle film mi olur manyak süper. geçen ay tv de çıktı nostalji olsun izliyim bari dedim ama aynı tadı alamadım yine de izleyin derim .zaten 15 yaş üstü kuşaktan herkes izlemiştir.
  Puan: 7
 • Muhteşem

  Bir Steven Spielberg klasiği... Tek kelimeyle dehşet görsel efektler, mükemmel bir akıcılık ve oyuncuların eşsiz performansı... Gerçekten sinema tarihinde klasik niteliği taşıyan filmlerden biri. Müziklerinden çekimlerine kadar herşey dört dörtlük.. 2.versiyon olan Lost World'den de daha iyi..
  Puan: 10
 • Harika

  Dinozorlar hakkında yapılmış en iyi film
  Puan: 10
 • imagine

  aah ahh. ilkokul beşteydim. hiç unutmam, cuma gelmişti ve pazar süreyya'nın önünden taaa alttaki hawuzlara kadar kuyruk wardı. zaten balkondan izlemiştik. kopmuştum, delirmiştim. ardından dinozor furyası başlamıştı. 900lü hatlar, dergiler, albümler vs... hepsi süperdi... tıpkı filmi gibi...
  Puan: 10
 • İlk sinema deneyimim

  Bundan 8 yıl önce ve ilk defa sinemaya gidicem. Daha ilk sahnesinden itibaren kulaklarımı kapamak zorunda kaldım. Dinozorlar her böğürdüğünde koltuklar sallanıyordu. Ama mükemmel bir filmdi. Bu film yüzünden bir süre sinemaya gidememiştim belirtiyim dedim de acaba neden filmin sonunda dinazorlar birbirlerini yediler anlayamadım???
  Puan: 10
 • iyidir...

  ben ikincisini izlemedim ama ilkini gördükten sonra izlemeyi düşünmem. Hayır hayır film güzeldi, eğlenceliydi ama ikincisinin bu filmin kopyası olacağı belli. (örn:mumya,13.cuma vs.)Zaten sürekli devam filmi çekip insanı kusturuyorlar. Her neyse rahatlıkla tavsiye ederim,dinazorlar çok görkemli yaratıklar be!
  Puan: 7
 • Annecim

  T-rex görsem oturur ağlardım. İlk film hepsinden daha güzel.
  Puan: 8
 • Super!

  Yapilan ilk dinazor filmi sanirim. Oldukca etkilendim filmden. Soyle ki; Jurassic Park'in nevresim takimini aldim. : P Action, action, action! : ) Gidile, izlene!
  Puan: 9