Diğer Kızkardeş

The Other Sister

1999

Ortalama Puanı: 8.1

Öykü

Carla, 24 yaşında, hafif zihinsel engelli bir genç hanım. Senelerce yatılı okuduğu özel eğitim veren bir okuldan, karşısına çıkan bütün zorlukları aşarak mezun olur. Hayalleri, ve bir yetişkin olup sorumluk alabilme isteğiyle, eve döner. Fakat annesi fazla korumacı bir karakterdir ve Carla'nın hayata yönelik çabalarını kabul edemez. Carla, kendisi gibi zihinsel engelli Daniel'e aşık olduğunda, kendi sorumluluğunu alabilecek kapasitede olduğunu, sevilmeye ve sevmeye layık olduğunu kanıtlamak için annesine karşı gelmeye başlar.

Notlar:

 • Alexandra Rose, Blair Richwood, Garry Marshall ve Bob Brunner ortak öyküsünden senaryolaştırılmış.

İzleyenler ne demiş?

 • Bir genç kızın kendini kanıtlama hezeyanları

  İçinde az da olsa iyilik, güzellik gibi hisleri barındıran, hayata karşı umutları olan, en mühimi satanist olmayan her insan evladı zevkle izler bu filmi zannımca. Ben DVD'den izledim ve sinemadaki tadı alamadım tabi ama insan izledikçe 'ulan ne azimli kız be, ne aşk dolu çocuk be, heyt be' nidalarıyla doluyor. Eve giderken de her şeyden, börtü böcekten zevk alma tribine giriyor. Macera macera kafası dönenlerdenseniz, bi de üstüne üstlük sevkülünüzle beraber gidilesi-aşkınızı perçinleyesi bir film arıyorsanız biçilmiş kaftan. İzlemeyen kedi kanı içsin. Yalnız dikkat edilecek bir husus var, bu Juliet Lewis 'Katil Doğanlar'da dakikada 15 adam öldürüyordu, o yüzden pek inanmayın saf ama güçlü kız triplerine. Neyse. Hayat güzel be.
  Puan: 9
 • Her Şeye Rağmen Aşk

  Bence her şeye rağmen AŞK.. İnanıyorum ki aşkın çözemeyeceği, erişemeyeceği hiç bi şi yok...Şiddetle aşk filmi izlemek isteyenlere tavsiye edilir..unutmadan sakın kız arkadaşınız olmadan gitmeden (ben bi hata yaptım..) :))
  Puan: 8
 • azimle taşı delme olayı

  Carla'nın hayatı kendisi gibi zihinsel özürlü ve kısmen babasını desteğiyle ayakta durmayı başarmış bir çocukla tanışınca değişmeye başlıyor. Şefkatli ama bir o kadar da despot olan annesine kararlarını kabul ettirmeyi başarmış olan Carla öncelikle normal bir liseye kaydoluyor ve kendi başına yaşamayı bile başarıyor (canım Türkiye'mde biz normaller bile hala annemizin yanında yaşıyoruz) . Carla'yla erkek arkadaşının yaşadığı deneyimler çok komik ve aynı zamanda düşündürücü. Mesela cinselliğe bakış açınız bu filmden sonra değişebilir. Biraz klasik olacak ama hem ağlatan, hem de kasıklarınızı tutarak güleceğiniz bir film. Hayatımın top 10'una mutlaka girer. Israr ediyorum seyredin, çok şey kazanacaksınız...
  Puan: 9
 • (9+8+9)/3=6.3

  Hersey bir yana, sirf oyuncularin ozurlu rolundeki basarilarini gormeye deger bir film.. Bu arada benden once ki uc kisinin puanlarinin ortalamasi nasil 6.3 oluyor ona kafa yormakla mesgulum.. 9 8 daha,.. elde var 3..
  Puan: 8
 • AZMİN ELİNDEN BİŞEYCİKLER KURTULMAZ

  Baskıcı bi anne ve özürlü bi kızın çekişmeleri ve sonunda kızın özgürlüünü söke söke alması.Aslında annenin baskıcılıı sadece koruma içgüdüsünden geliyo.Açıkçası ben bu filme yalnızca Diane Keaton için gitmiştim.Ama başroldeki Lewis'in oyunu takdire şayandı.Demek ki Brad Pitt'in eski sevgilisi olmaktan başka vasıfları da varmış.
  Puan: 7