Kuru Gürültü

Much Ado About Nothing

1993

Ortalama Puanı: 8.0

Öykü

İki sevimli aşık, bir hafta sonra evlenecekler, fakat zaman bir türlü geçmek bilmez. Onlar da bu boş zamanı değerlendirmek üzere bir takım oyunlar planlarlar. Yapmak istedikleri şey, müzmin bekar Benedick ve sürekli ağız dalaşına girdiği Beatrice'i birbirlerine aşık etmek. Bu plan için Don Jon ile anlaşırlar. Fakat Don Jon kötü ve şeytani bir adamdır, sevimli iki aşığın evliliklerine engel olmak için planlar kurmaktadır. Müstakbel damadın, müstakbel gelini aldattığını ileri sürerek ortalığı velveleye verir, kuru gürültü alır başını yürür.

Notlar:

 • Yönetmenin, V.Henry'den sonra ikinci Shakespeare uyarlaması. 1996'da bunları Hamlet izliyor.
 • Film, İngiliz Akedemi Ödülleri ve Golden Globes gibi çeşitli festivallerde aday gösterilmişse de başarılı olamamış.
 • Keanu Reeves, bu filmdeki üstün performansıyla, Ahududu Ödülleri'nde en kötü yardımcı erkek oyuncu kategorisine aday gösterilmiş, neyse ki ucundan sıyırmış.

İzleyenler ne demiş?

 • Hoş bir film

  Güzel bir film olmuş, film boyunca milletin saf saf bir o yana bir bu yana koşuşturması sıkmıyor insanı.. İzlemenizi tavs,iye ederiiiim.....
  Puan: 8
 • hoş....

  gerçekten neşeli bir film ayrıca shakespeare'in oyunu olması da baslı basına bir artı
  Puan: 10
 • İyi film iyi

  Shakespeare uyarlaması olarak ben beğendim. Akıcı, matrak oyunculukları iyi, hele hele Michael Keaton abinin serseri soytarı performansını baya begendim. Diğer oyuncu abiler ve ablalar da iyi onlara iltifat etmiyom diye bozulmasınlar yani. Seyreyleyin diye salık verebilirim.
  Puan: 8
 • waay waay

  ii bi shakespeare uyarlaması kenneth abimizden.. oyuncular ii ama karısı emma olmasa daa ii olabilirdi. velhasıl keanu war ve filmin dili vs süper.. ... izleyin izleyin, tv verio ara sıra...
  Puan: 8