Romantik Şövalye

Prince Valiant

1997

Ortalama Puanı: 5.3

Öykü

Kral Arthur'un kötü kalpli kız kardeşi askerleri çok önemli bir büyücüyü mezarından çıkarmaları için seferber eder. Böylece tabuttan çıkacak olan ve içinde nefis büyüler barındıran kitap kötü yürekli kadının olacaktır. Kitap ele geçirildikten sonra ise sırada şu meşhur Excalibur kılıcının çalınması vardır. Bütün bu planlar bir köşede hazırlanırken ve yürürlüğe yavaş yavaş girerken, sarayda geleneksel şövalyeler arası attan düşürmece müsabakaları yapılmaktadır. Sör Gawain, Ord Prensini düelloya davet eder. Attan kim kimi düşürürse güzeller güzeli prenses ile evlenme hakkına sahip olacaktır. Prensesin bu durumdan haberi var mıdır ya da söz söyleme hakkı mevcut mudur bilinmez? Sör, attan düşer ve düelloyu başlatan kişi olarak madara olur. Bununla kalsa iyi, bir de yaralanır. Onun yakın arkadaşlarından ve şövalyelerinden Valiant devreye girer. Sonunda ana karaktere ulaşabildik. Sörün onurunu kurtarmak için, onun adına dövüşmeye karar verir. Şık şıkırdım, asillere özel kıyafetleri giyer ve sör arması takar. Tam rakibini alaşa edecektir ki Excalibur kılıcı çalınır... Allah allah kim çaldı acaba güzelim kılıcı?

Notlar:

 • Harold R. Foster'ın 1937 yılında yarattığı ve Sunday gazetesinde 60 yıl yayınlanan çizgi roman karakterinin, sinemaya uyarlanmışı.

İzleyenler ne demiş?

 • evet,işte buuuuu

  sıkıcı holivuud filmlerinden bıktığım şu dönemde,bu filmle ortaçağ atmosferini yakaladım.bildik bi öykü olsa da bu yeni hali de zevkle izleniyo.populariteden uzak bir film.konuyla ilgisi olmayanlar gitmemeli.çünkü hatanın kendilerinde olduğunu anlamayıp,"film küsel diildi" diyecekler.ama kıs küsel,çocuk küseeeeeeeeeel....
  Puan: 8
 • güzeel

  zaten hastasıydım şovalyenin,kılıcın,bunu izledim,adamlar gayet güzel konu yapmışlat,yalanım yok gayet de güzel canlandırmışlar,yani ben beğendim,Arthur a ve Percival e selam olsun.
  Puan: 9
 • hastasıyım baltanın kılıcın

  alanında rakipsiz denebilir bööle büyülü kılıçlı canavarlı (zaten adiler bu alanda film çevirmiyo kaç tane biliyosunuz). Sevilesi bi film... bazen kameranın özelliğinden ( ya da özelliksizliğinden) kavram karmaşaları yaşanıo. gayet güsel ama. kostüm, ortam oskarlık (kim bu oskar). çocuklar da iyi oynamışlar yane eyu eyu ps: zırhlar kılçlar cok şık parlak parlak... bi de prenses var
  Puan: 8
 • şövalye nerde ?

  yok abi sevmedim bu filmi zaten film cizgi filmle basladı ordan keyfim kaçtı bidaha da ısınamadım filme savaş sahneleri iyi diildi heyecanda yoktu ama vakit geçirmek için gidilir okadar
  Puan: 5
 • saol saol saol

  ne filmdi be... ne diyordu "ruhumu geri verdin, kalbimi alamazsın. tanrım onu hayata döndür yoksa ömrümün sonuna kadar senin en büyük düşmanın olacağımm" kız arkadaşım bitti tabii bende onunlaa sana çok şey borçluyum şovalye bu arada bende arkadaşıma bayağı bi yakın oldum yanii :))
  Puan: 9
 • arkana bile bakmadan kac...

  Film sisirme ,epik bir oyku her sey cok geyik gelisiyor..Herkes cok delikanli ,mert..filme bir tema muziği basmislar sorma gerisini butun film boyunca degisiklik yok...tin tin tin gidiyor..Kiz oluyor excalibur diriltiyor..Tam bebelere gore ve hic isin olmasa yine de gitmemen gereken bir film...Kacin kacin kacin..
  Puan: 1
 • filme gitme salaklığını yapanlara...!! Teselli amaçlı..

  ZURAFA Bir gun ulkelerin haberalma teskilatlari arasinda bir yarisma duzenlenir. Yarismaya CIA, KGB ve MIT katilir. Ilk gun 3 teskilata gorev aciklaniyor: - Goreviniz yakinimizda bulunan ormandaki zurafayi bulup getirmek. Ilk once CIA deneyecektir. Ertesi gun sabahtan CIAdeki ajanlar ormana gider. Bir saat gecer, 2 saat, 3 saat, 5 saat.. gunun sonunda CIA eli bos olarak geri doner. Ikinci gun KGB gider, o da ayni sekilde 1 saat, 12 saat, 1 gun, 2 gun.. 3. gun geri donerler elleri bos. Ucuncu gun MIT gider ormana. 1 gun gecer, 2 gun, 5 gun.. 1 hafta sonunda yanlarinda bir Fil ile geri donerler ama filin aaagzi, burnu dagilmis, curuk icinde. Juridekiler -bu ne yaw demeye kalmadan- Fil konusur: -Aaaabi allah belamı versin zurafayim.
  Puan: 1
 • Kılıç, zırh, çtonk, vfuşşştthh *ok sesi* vs, vs.

  Yapacak daha iyi bir işiniz yoksa gidilebilir. Romantizme aşırı derecede takmış manyak bir kız arkadaşınız varsa gidilebilir. Paranız fazla geliyorsa gidilebilir. Bulunduğunuz kıtada başka film yoksa gidilebilir. Klinik depresyon belirtileri gösteriyorsanız gidilebilir. Mazohistseniz gidilebilir. Sadistseniz de gidin, insanları izlemek bayağı zevkli oluyor. Eğer ille de şovalye filmi seyredecekseniz gidin "First Knight"'ı bulun biryerlerden..
  Puan: 4
 • alla alla

  ya yemin ederim filme çok güzeldir heralde diye girdim uyudum resmen bu kadar aptalca bi yapıt da beklemiyodum tebrik ederim..
  Puan: 3
 • Eh

  Pek matah bi film deil açıkçası. Ama kız güzel :). O yüzden izlenebilir...
  Puan: 5
 • mistik dünya

  Abi herşey abuk subuk haniaksiyon filmlerinde bomba patlayınca adamlar paçalanacakları yerde havaya uçarlardı ya bu da öyle sinema da mısın işkence odasında mı belli değil.Ulan o dönemde kim parlak kumaşları kaybetmişte siz bulup elbise yaptınız hem ne iş o excalibur ikide birde bisağa saplanıyo bi sola saplanıyo adamı uyuz ediyo.Ayrıcao esas oğlanı kayalıklara atıyolar beyni parçalanacağı yerde kayalıklardan alakasız bi yerde canlı olarak kıyıya vuruyo.Saçma sapan büyüler de cabası yani Katherine'in güzelliği olmasa çekilmez bu film.4 puan o da Katherine'in güzel hatı için.
  Puan: 4