Terminator 2

Terminator 2 Judgment Day

1991

Ortalama Puanı: 8.6

Öykü

Sarah Connor'ın gelecekteki direnişçilerin lideri John'u peydah etmesi engellenememiş, olayın üzerinden on sene geçmiştir. Olayların sonucunda, Sarah akıl hastanesinde mekik ile, şınav ile; John ise serserilikle, yezitlikle hayatlarını sürdürür olmuşlar. Gelecekteki tepe yönetimi John Connor'ın imhası üzerine yeni bir plan yapar, çok daha özellikli bir yok edici robotu geçmişe gönderir. Direnişçiler ne yapsınlar, yine ezik, eski model bir koruma göndererek John'u zamanlarına taşıyabilmeyi ümit etmektedirler. İki Terminator de cıbıldak olarak dünyamızda yerlerini alırlar ve başlarlar kapışmaya.

Notlar:

 • Altı Oscar adaylığı, dört heykelcik. (Ses, ses efektleri, görüntü efektleri, makyaj)
 • Arnold film için 15 Milyon Dolar almış ve filmde sadece 700 kelime sarf ediyormuş. Yani kelime başına 21,429 Dolar. "Hasta la vista, baby" tam 85,716 Dolar ediyor.
 • Arnold bir sahnede silahını güllerin arasında taşıyor. Filmin müziklerinin bir kısmı"Guns'n Roses" imzalı.
 • Seyredenler hastanedeki güvenlik görevlisini hatırlayacaktır. İşte buradaki T1000 ve güvenlik görevlisi birbirlerine tıpatıp benzeyen Don Stanton ve Dan Stanton adlı ikiz kardeşler tarafından canlandırılmış. Tek yumurta ikizi olsa gerek : )

İzleyenler ne demiş?

 • Cıva

  Abi adam tam öldü zannetmişken nasıl oldu da cıva cıva birleşti ya. Vallahi helal olsun.
  Puan: 8
 • Afferim Arnold abim

  El oğlu bu cıvayı da birleştirir, havayı da. :)
  Puan: 9
 • Şahane

  Şimdiye kadar izlediğim en iyi 3 filmden biri. Kaçkere seyrettiğimi ben bile unuttum. Her seferinde aynı heyecan ve etki. Bundan iyisi can sağlığı.
  Puan: 10
 • Yasasin John Connor

  bu filmi on kereden fazla seyrttim, gene olsa gene seyrederim, bence gelmish gecmish en iyi 5 filmden biri. 10 puan veriyom ama aslinda 10 puan da az. ayrica sunu da belirtiym ki filmin sonunda aslinda sarah connor'un sooledigi "gelecek uzun yol gibi .." sozu ile bitmiyo, senaryoda filmin sonunda sarah cok yaslaniyo John ise Skynetin baskani oluyo sarah yaslaninca bu sozu sooluyo sanirim. ama nedense orasi cekilmemis. (ayrica on kereden fazla seyretmenin yan etkisi olarak tum konusmalari ezberledim ama en iyi yonu ise kanal D filmi keserek verdiginde aninda anliyorum ;) bir de filmde bi mantik hatasi var, ilk filmin sonunda sarah diyodu ki:"oglum kyle senin baban o yuzden onu gecmishe gondermek zorundasin", ama ikinci bolumde de kader degil (no fate) yaziyo sonrada diyoki gelecek daha yazilmadi diyodu. yane burasi biraz mantiksiz geldi onun haricinde mukemmel bir film izlemeyen kaldiysa yasamamis demektir.
  Puan: 10
 • Hasta la vista baby

  Bu filmi ilk izlediğimde sinema dünyasında bomba etkisi yarattığını hatırlıyorum.Tüm Hollywood'a ve dünyaya "İşte aksiyon filmi böyle yapılır" diyen James Cameron'a da böyle kusursuz bir film yaptığı için teşekkür ederim.Uzun lafın kısası Terminator 2 ilkini aratmayan beklenenin fazlasını veren, muhteşem bir seyirlik.Eğer hala izlemeyen varsa daha film izlememiş demektir.
  Puan: 10
 • iyiydi çok iyiydi

  adamın 'eh işte ancak bu kadar yapabilir' diyeceğim bir fimiydi.
  Puan: 5
 • Tek Kelimeyle Süper

  Arnold Schwarzenegger'in en başarılı filmlerinden biri. Defalarca izledim ve gerçekten filmi son derece başarılı buluyorum. 91 yılında çekilmiş olduğunu düşününce insan gerçekten etkileniyor. Sinema tarihinin klasiklerinden biri olduğu kanaatindeyim, kaçtım.
  Puan: 10
 • ehehe

  dash gibin film..
  Puan: 9
 • Tiker walla

  Terminatör bu tiker walla
  Puan: 10
 • Arnold hoca var yetmezmi????!!!

  En az 30 kere seyretmekle kalmayıp her seferinde aynı zevki aldığım bi baş yapıt zaten bi filmde Arnold'ın olması yeter de artar bile keşke 10'un üzerinde bi puan olsa da versem ama elimden bu gelir o devir de bu efektleri nasıl yapmışlar şaşma da dur Arnold hocamıza da cyborg rolü süper gider zaten efsane adamdır kendisi hala seyretmeyen bi insan oldugunu sanmıyorum ama varsa öyle gafiller zararın neresinden dönülürse kardır Bide böyle efsane filmler için sinemalarda bi özel gösterim yapılsa(ustalara saygı, usta=Arnold) süper olur filmi orjinal sesleri ile seyretmek herhalde keyfin katmerlisi olurdu neyse daha söylenebilecek çok şey var bu film hakkında ama bu mekan yetmez herhalde buna!
  Puan: 10
 • işte film buna denir

  abi bu kadar iyi bi filme bu kadar az kişi puan vermiş ayıp derim yani. tamam zamanı biraz geçmiş ama olsun. herşey var filmde. iyi bir konu, oyunculuk(arnolda pek iş düşmüyor ama!! olsun), efektler 91 yılında bile neler yapılabileceğini gösteriyor. harika, enfes, mükemmel...
  Puan: 10
 • No comment

  Bu film üstüne söylenecek söz yok azizim...
  Puan: 10
 • her zaman izlerim

  arnold ı sevmem ama bu film bir devrimdir, müziği hala kullanılır, ayrıca o harley davidson a binerken bi müzik başlıyo ya ..hastayım yaa... o şarkıyı kim söylüyo bilen varsa söylesin.. bu film aslında 10 luk ama, ben hayatımda sadece bi filme 10 verebilirim...
  Puan: 8
 • 2001

  aradan 10 yıl geçti daha bööle güzel görsel efektleri olan bi film gelmedi, keşke 3'ü de çekilse
  Puan: 10
 • Hastasıyım

  Küçükken ilk kez izlediğimde dumur üstüne dumur yaşamıştım bu filmle. Acayip efektler vardı, Arnold'un karizması vardı, Linda Hamilton vardı. Defalarca izledim, bıkmadım yine izledim. Olsa yine izlerim, bulsam DVD'sini alırım. 9'u da lönk diye veririm.
  Puan: 9