Milliyet Çocuk

 • Nefis bir dergiydi bu ya, müthiş kaliteliydi, önceleri pek çizgi roman yoktu içinde, ama derginin ortasında saman kağıda basılı "Resimli Klasikler" diye birşey vardı, Oliver Tvist, Mobi Dik, yok Dünyanın Ucundaki Fener vs. diye 'tam macera' çizgi romanlar çıkardı, fasikül halinde. Bunları ciltlettirirdik biz. Sonra Pıtırcık'ın Maceraları ve Umur Bugay'ın Kirpi Çocuk'u vardı bi de. Sonra Tele-Yunus vardı, Ülkü Tamer o zamanın siyah beyaz televizyonunu bir çocuğun gözünden eleştirirdi. Sonra dergi daha bi güzelleşti, Demir Yumruklu Adam geldi, ne bileyim, Lari Yuma geldi, Red-Kit geldi, Tarzan geldi, ve en önemlisi Cimcime geldi. Küçük fırça saçlı esmer bi kızdı bu, kuçu diye bi köpeği vardı, bir abisi bi ablası vardı bi de gözlüklü diye bi arkadaşı falan... İtalya orijinliydi ama ben hep Türk sanıyodum onu küçükken, Cimcime diye İtalyan ismi mi olurmuş, di mi ama... Ah ah ne güzeldi ya Milliyet Çocuk, hazır firsat bulmuşken Yavuzer Çetinkaya'nın da ruhu şad olsun diyim, kendisi Bizimkiler'de Doktor olmadan önce Milliyet Çocuk'un editörüydü, nur içinde yat abi.
  zOpA
 • Şimşek santrafor vardı. Eric "kai" Kastel'in Barcelona'ya transferiyle başlamıştı. Adam arabasıyla şehri gezerken bi mahallede altı çocukla tanışmış, Pablo adındakiyle de acaip kanka olmuştu. 7 numarayı giyerdi. Barcelona'yla Monaco'yu yenip bi kupa kazandıktan sonra PSG'ye transfer olmuştu da Pablo buna tavır yapmıştı. Vay anasını be, ne çizgi romandı. Salı günleri koşa koşa bayiye gider Milliyet Çocuk alırdım.
  e-mosh
 • verdiği plastik oyuncaklar arasında: kıçında balonu olan ve şişirip bırakınca gidemeyen yarış arabası, ipli uçak, pırrrr diye havalanıp uçan çubuklu helikopterimsi bişi ve bunun gibi montaj gerektiren oyuncaklar. bi nevi kinder süprizin babasıydı milliyet çocuk oyuncakları.
  nelanbu
 • "Ben de çocuktum" die bi bölüm vardı. Ünlülerin küçüklük anılarını anlatırdı. Güzeldi eğlenceliydi. Benim en sevdiğim bölüm "Nasıl çalışır"dı. Hep böle ilginç şeylerin nasıl çalıştını anlatırdı, yok matkap, yok ambulans falan baya ilginç gelirdi bana.
  ZoMBiEEE