Karton Promosyonlar

 • Milliyet Gazetesi başlatmıştı. Son derece masum ve de eğitici bir promosyondu. Dünyanın her tarafından ve devrinden ev maketleri yapmak için karton ekler verilirdi. Çin evi, Ortaçağ Şatosu, Big Ben, Aztek Binası, Safranbolu Evleri vs. vs.
  e-mosh
 • Sonunda o kadar abartmışlardı ki kartondan Naim Süleymanoğlu bile verildiğini hatırlıyorum.
  Cherry_
 • O karton Naim, adam Türkiye adına ilk rekorunu kırıp spikeri ağlattığı günü izleyen birkaç hafta boyunca birçok dükkanın vitrinini süslemişti.
  kısakamel
 • Çok sikindirik tarifleri olurdu Milliyet'in içinde 3. sayfada ufacık ufacık. Çizgili yerlerden kesin, katlayın yapıştırın ve işte Safranbolu eviniz hazır yazardı. Hatta çarşamba otomobil, cumaları ev verirdi. İki anahtar davasını o zamandan çözmüşlerdi. Arabaların lastikleri yuvarlak oldugu için çok zor yapılırdı ben çok küfrederdim. Evet itiraf ediyorum; Atakuleden, kabile evine kadar hepsini almıştım, her dolabın üstünde vardı bunlardan. Annem tilt olduğu bir gün hepsini atmıştı. Şimdi düşünüyorumda şimdiye kadar çöpe salladıkları arasında doğru olanı yaptığı ender anlardanmış!
  Jackwalsh
 • ilk zamanlarda makasa ihtiyaç duymazdın yapmak için o kartondan zımbırtıları. bastırarak rahatlıkla çıkarabilirdin parçaları
  ruacan
 • üfff ne büyük bir heyecanla alırdık bunları. kardeşim ben sabahın köründe yapmaya girişirdik makas,uhu filan. saatlerce uğraşıp masa örtüsünü batırma uğruna yapardık. bitince salonun orta yerindeki sephaya koyardık. önce "ne bu yerdeki ince kesilmiş kağıt parçaları" diye annemden bir posta azar işitirdik. sonra da "ee yaptınız bu böle duracak mı evin orta yerinde oynamayacaksanız atın" diye ikinci posta azar gelirdi. Sonuç mu ? mecburi istikamet çöp kutusu elbette.
  __IVY__