Ranbo Bıçağı

 • Milliyet'in eskiden verdiği cumartesi ekinin en arka sayfasında komando bıçağıyla bi reklam olurdu. Bıçağın ismi de 30luk puntoyla "Ranbo Bıçağı" diye yazılırdı.
  reosta
 • Kabzasında (büyük şehirde yolunu kaybedip sormaya utanan hassas gönüller için) pusulası bulunurdu. Bıçak kısmının üst tarafı tırtıklı, altı keskindi.
  caponsever
 • Reklamın altında da uzun bir açıklama olurdu... Özetle şöyle derdi: "Hey! Mahallenin delikanlıları ve çoluk çocukları! Televizyonda gördüğünüz herkesi döven ayı gibi bir herif var hani! Tamam hiçbiriniz hayatınız boyunca onun gibi olamayacaksınız belki ama en azından bıçağına sahip olarak kendi kendinizi tatmin edebilirsiniz! Siz onun yaptıklarının birini bile yapamazsınız ama bu bıçak onun bıçağının yaptıklarının hepsini yapabiliyor! Hiçbir işe yaramayacak bile olsa arkasından törpü çıkıyor, içinde olta barındırıyor, tepesi pusula görevi görüyor, yanından testere uzanıyor... Hemen siparişinizi verin, bıçağı yollayalım... Sonra elinize alıp aynanın karşısına geçin ve ihtişamla kendinize bakın! Olmadı mı? O halde gözlerinizi kapayın ve hayal gücünüzü kullanın! Sonra sokağa çıkın ve diğer delikanlılarla çoluk çocukların arasında hepsini dövebilecek ayı gibi biri olarak hissedin kendinizi!" Ve tabii ki bir pazarlama uzmanı verilmek üzere hazırlanmış bu mesajı süslü cümlelere ve şaşalı listelere dönüştürmüştü... Aslında hiçbirşey değişmedi, bugün de Ranbo bıçağı yerine başka şeyler satıyorlar gazetelerin veya yayın kuşaklarının arka taraflarında ;)
  WhiteSaint
 • reklamın "sert erkek bıçağı" kelimelerini de içerdiğini koparak belirtmek isterim.
  morvingen
 • Tamam itiraf ediyorum ben o bıçaktan aldım noolmuş yani bi insanın üzerine bu kadarda gelinmez ki kardeşim her insanın hayatında bitakım hatırlamak istemediği hatalar olabilir illa yüzüne mi vurmak lazım Allaalla.
  machete
 • O reklamın başlığı şööleydi: "Ranbo Yaşam Savaşı Verme Bıçağı". Oha yani.
  cacophony_kerem