The Map of Happiness
23 Nisan Şenlikleri
Şimdi efendim, Atatürk 23 Nisan'ı çocuklara armağan ettiği vakit bizler "Bir türk dünyaya bedeldir." lakırdısından hareketle "Bir Türk'ün çocuk bayramı, pekala tüm dünyanın çocuk bayramlarına bedeldir", diyerek dünya çocuklarını ülkemize davet ederdik. Bu minik arkadaşlar günlük kıyafetlerini bırakır, yöresel kıyafetlerini kuşanır, ülkemize renk katarlardı. Kocaman bir stadyumda, illede Halit Kıvanç eşliğinde şarkılar türküler söylenir, eğlencede sınır tanınmazdı.
zuxxi

avrupa ülkelerininki hep aynı olurdu aşağı yukarı. hep çinli, maçinli, afrikalı falan çıksın bakalım neler yapacak diye beklerdim. en çok da sadece şarkı söyleyenlere sinir olurdum. ulan o kadar yoldan geldin, çıkıp biriki hareket yapsan ölür müsün? bir de şey olurdu; şenliğin en sonunda hep birlikte halay çekilirdi, herkes kendi kafasına göre takılır, birtek bizim çocuklar doğru figürü yapacam diye yırtardı kendini. la oğlum bitti program, eğlenmene bak, kap ordan bitane macar, bitane meksikalı, saf olma.
qblie

Ecnebi veletler giderken bizim çocuklarla ayrılmaları haber olurdu TRT'de. Ağlamalar, sızlamalar, salya sümük oluşlar falan gösterilirdi.
keremkaramel

sahanın ortasında birileri hoplayıp zıplarken hemen yukarıda değişik resimler belirirdi ya. küçükken saf saf bakardım nası yaparlar ederler diye. allahın kartonuymuş meğer.
bloodyred

Ya pakistanlı çocukların şenliklerde söylediği

Kive kive kive Pakistan
Pakistan Pakistan kive Pakistan

şarkısının dönem çocuklarının kafasında yarattığı dumur
altus

kive deil cive pakistan'dı sanki. ABD'de bindiğim bir taksinin şöförüne durup dururken şarkıyı söylemiştim de adam bana hayret içinde ve iğrenerek bakmıştı. Niye iğrendiğini anlamadım ama olsun.
partyg

Meriç Köyatası »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv