The Map of Happiness
Siyah Beyaz TV
Siyah-beyaz TRT'nin renklenmeye başladığı dönemdi. Eğer o an gösterilen program renkliyse köşedeki TRT logosunun etrafında bir elips belirirdi. "Ah bir renkli televizyonumuz olsa ne güzel izlerdik" derdim kendi kendime. Bazi üst sınıftan insanlar renkli TV'ye hemen atlamışlardı. Ama garip bir kullanımı vardı o zaman renkli TV'nin. Eğer program renksizse eski siyah beyaz televizyondan izleniyordu. Komşu teyzeye "Neden hepsini renklide izlemiyoruz?" diye sorduğumda; "Bunu yeni aldık hemen eskimesin. Hem ne lüzümü var renksizken? İkisi de aynı gösteriyo." demişti.
karga

Gazetelerde programların adı bir televizyon resminin içinde yazardı, eğer program renkli ise televizyonun içini pembeye boyarlardı anlardık. Vay be! Yaşlıymışız baya biz.
sewcette

ilk açtıımızda bikaç dakka ısınmasını beklerdik. önce derinden bi ses ve beyaz bi ekran olur, soora ses gittikçe çoalır, görüntü gittikçe netleşirdi.
cidomido

eski televizyonnarda sekiz tene kanal düümesi olurdu, bunnara çat çot basardık. tek kanallı dönemde dier yedi düümenin işlevini bittürlü annayamamıştık, hatta kanal ayarı yaparken annemin "ikiden de ara, ordan daa iyi çıkabilir" yönlendirmeleriyle dier kanallarda bulduumus aynı yayınlar arasında "burda azcık daa iyi galbaa" filan gibi ironik seçimler yapmaya çalışırdık!
cidomido

galiba ilk şaaab lorenz vardı renkli tv. 8 kanallı bişiydi. kanalları aramak için bi çubuk vardı ucu tornavida gibi. onu sokar çevirirdik fıldır fıldır. babam terasa çıkar antenle oynardı biz de aşşadan fener yakardık net olunca. eskiden tv izlemek için çekilen eziyetin haddi hesabı yoktu.
nelanbu

bunla ilgilimidir bilmem ama tek kanallı dönemlerde, 2 kanala geçme aşaması bizi ne biçim heyecanlandırmıştı di mi? hadi yaa nasıl olur yani şimdi beğenmezsek programı çat öbür kanala mı geçecez? vay bee! şindik 50 100 kanalda beğendiğimizi bulamıyoz iyi mi, yok yok insanoğluna ne versen az.
karşıt

23 Nisan Şenlikleri »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv