The Map of Happiness
Ressam Amca
Eskiden TRT 2'de bi ressam amca vardı. Pazar sabahları kahvaltı felan etmez onu seyrederdim. Ama adam gerçekten aşmıştı. Bi bilek hareketi ile bir dala hayat veriyor, renklerle adeta oynuyordu. Ağzı açık ayran torbası gibi seyrederdim onu. Bence dünyanın en büyük ressamı odur.
AzraeL

Ben, adamın hep agaç ve dağ çizdiğini anladıktan sonra olaydan koptum.
BES

Hala kuşları "m" olarak yapıyor. Dağda falan aşmış ama bi kuş çizmeyi öğrenememiş.
Sentenced

Bob Ross'tan bahsediyosunuz siz. (İsmini ifşa etmekle "Ressam Amca" şirinliğine gölge ettim ama olsun.) Sinir olduğum, onca şeyi "çok kolay, çok kolay" diye yapması ve her defasında "artık bu resim bitti" dediğim anda küçük yaramaz bir ağaç daha yapmasıydı.
e-mosh

Her şey iyi ama ya ressam amcamızın fırçasını temizlerken sanki fırçayla kavga ediyormuş gibi yaptığı hareketler... "Eveet, şimdi fırçamızı biraz temizleyelim." Çatapata çatapata! Çocuktum ve korkardım bu fırça temizleme olayından.
ELDORADOR

Her çatapata yapışta "Evet, gene kameramanın üstünü başını rezil ettik." esprileri yapardı. Adamımızın bi de oğlu vardı. Bi kaç defa o da resim yapmıştı ama babası kadar şirin değildi.
e-mosh

Ben çocukluğumda hiç izlememişim ama geçen gün TRT2'de (Tırt iki diye okunur.) rastladım amcama. Resmin ortasına bi ağaç yaptı, dedim adam zıçtı resme ama sonradan bir iki şey ekledi, süper oldu resim.
TSuBaSa

O amca gösterdi hepimize aynı küçük mutlu bulutu çizmenin 83 farklı tekniği olabileceğini, ve de bunların sanki yemeğe tuz ekmek kadar kolay ve güzelleştirici olduğunu...
Loverdose

- Hadi biraz eğlenelim, şuraya dağ çizelim, ağaç yapalım.

Sen eğlenmene bak biz çoktan zıçtık tualin içine.
sewcette

amcam heralde hiç traş falan olmuyodu; tamam sanatçı adamsın da bu kadar da olmaz, sen kameranın karşısına çıkıyon onca kişi yani çok ayıp etmiş bu amcam.
badanaj

Ressam Amcayı izlerken; "Ooo oğlum o fırçalar, o boyalar bende olsa ben de güzel çizerim. Baksana adamın herşeyi özel yani..." diyenlere kulak misafiri olmayan varmı?
mc_baris

Bu amcadan sonra sadece doğa resmi yapıp sergi açanların sayısı azalmıştır. Helal olsun
Skutluay

Ressam Amca eskilerde kalmış gibi bahsetmeyin. O bir TRT klasiğidir ve halen devam etmektedir. Yakında yayın rekoru kıracak.
dak

o amca varya o amca, kendi adına üretilen boya markası var ve her sene dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlara yaramaz ağaçlarla mutlu bulutlar çizmeyi öğrettiği seminerler düzenliyo, bi buraya gelemedi kahretsin.
adına üretilen boyanın üzerinde o top gibi saç sakalla bir profili duruyo, görünce hemen "aaa bu ressam amca" diyosunuz, valla.
glithoniel

programın adı "resim sevinci" idi. en azından trt bu ismi layık görmüştü programa.
kazz

En sevdiğim şey Amca'mızın resmin arka planını yaptıktan sonra (resim o haliyle de harika görünüyodu ama) "Şimdi biraz çılgınlaşma zamanı" deyip spatulayı tualin ortasına cart diye geçirmesiydi. O an "Aha zıçtı resmin içine" derken bir kaç gölge ekleyip resmi daha da güzelleştirirdi.
Kafama takılan tek nokta ise "alizarin kırmızısı", "vandal kahverengisi", "bilmemne mavisi" gibi renklerin genç ressamlarımızda bulunup bulunmadığıydı.
BenYazdım

O amca var ya o amca, öldü :(
BenYazdım

Siyah Beyaz TV »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv