The Map of Happiness
Pazar Konseri
Aslında hala var ama eskisi gibi ağızlara sakız bir program değil. Pazar gününün en verimli saatine konan bu klasik müzik programını halk bir türlü kabullenemedi. Türkiye yıllar boyunca 2 - 4 arası televizyonlarını kapadı ve sıkıntıdan patladı. Programın ismi günlük hayata "Pazar Kanseri" olarak taşındı. TRT öyle karakterliydi ki yıllarca ne programı, ne de saatini değiştirdi, halkına klasik müzik aşılamaya kararlıydı. Başarabilirdi belki; diğer kanallar gelmeseydi, aynı güne Şahane Pazar'ı koymasalardı, şu anda Uygur Kardeşler'in götünde borazan çalan bir ırk olabilirdik. Kulaklarımız kendine gelirdi.
zuxxi

Tek kanal olduğu günlerde pazar gününün en sıkıcı programı olduğu için iki saat boyunca ödevleri yapıp bitirirdik sonra ne varsa izlemeye devam ederdik. Bu yüzden o günlerden beri program başladığında içimde ödev yapmam gerekiyormuşum gibi bişeyler hissedip huzursuz olurum.
avogadro

pazar konserlerinin bazılarında komik bir adam çıkardı. orkestra şefi olurdu bu, hep komiklikler yapardı. şef çubuğu ile sinek kovalardı, sırtını kaşırdı, dişinden et falan çıkarırdı, orkestra da onun hareketlerine göre çalmaya devam ederdi, ben çok gülerdim. ama ondan hemen sonra gene o meymenetsiz adam çıkardı ekrana, sinir olup kapardım.
eondeisn

o adamın adı danny kaye idi.

ilk zamanlarda pazar sineması biter bitmez babam tv'yi kapatıp "haydi herkes derse." derdi. ama bir gün tv'yi kapatmakta gecikti ve ekranda bayık bir konser yerine danny kaye beliriverdi. ondan sonraki her pazar konserin başlamasını bekleyip, danny kaye'in çıkmayacağından emin olmadan kapamadık televizyonu.

danny kaye birkaç yıl önce öldü :(
Arroway

üç kuruşluk klasik müzik bilgimi o sıkıcı programa borçluyum. düşünelim.
Yiit

Necefli Maşrapa ve Arkadaşları »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv