The Map of Happiness
Paket Lastikleri
Çoğunlukla kirli sarı, bazen pempe, yeşil, mavi gibi şirin renklerde olan paket lastikleri evlerimize genelde bakkaldan aldıımız peynir, sucuk gibi kaavaltılıkların kaadının paketlenmesi suretiyle girerler.

Hepimizin evinde paket lastiklerine ayrılmış özel bi mekan illaki vardır. Mesela ben mutfak lavabosunun sıcak ve soğuk su musluk borusunun arasına asarım onları. Sona ıslak elbezileri üzerine asıp kurutabilirim. Toka arayıp bulamadıım zamanlarda çıkarırım ordan bi tane (pling die hoş bi ses eşliinde kolayca çıkar ordan) ve saçımı baalarım. Paket lastikleriyle yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlıdır.

Canımız sıkıldığında bi paket lastiinden harika bi enstrüman elde edebiliriz. Triling priling, sesleri eşliinde kendi müziimizi yapmanın zevkiyle uçarız (Bkz: Okay Temiz)

Bir paket lastii ve biraz eskimiş kaat ile can alıcı bi silah elde edebiliriz. Lastiimizi baş ve işaret parmaklarımıza geçirip, bir kaat sapanı elde ederiz.

Lastiimizi ortadan koparır ve etraftaki sinekleri lastiin bir ucunu tutup iyice gerip bırakarak duvara yapıştırabiliriz. Hatta daa iğrençleşip arkadaşlarımızın enselerine çok can acıtıcı ve ardından kaşındırıcı bi darbeyi yine aynı yöntemle indirebiliriz.

Eğer elimizde çok sayıda paket lastii varsa, inanılmaz zıplayabilen bi top elde edebiliriz onları birbire sararak (hele renkli lastiklerle süper oluyo). Sonra o top eğer etrafta bir kedi bulunursa insanı gülmekten gebertir.

Çok çeşitli şakalar yapmak da mümküdür. Bir paket lastii ve biraz teli birbirine iyice dolayıp, hediye kaadıylan sararsınız. Sonra salak ama güzel kız arkadaşlarınızdan birine hediye olarak verirsiniz. Kız paketi açtığında artık güzelliğinden cok salaklığıyla ve de şaşkınlığıyla orda öölece durur. Acaip zevkli bişeydir.

Son olarak yine bir sinek ve bir paket lastii kullanımı anlatıp biterecem. Bir sineğin bacağına önce ip baalanır, (Bacağı kopartmamaya özen gösterilerek) ipin ucuna yine ortasından koparttığımıs bir yada daha fazla lastik ucu ucuna baalanır. Sonra sinek gezintiye çıkarılır. Biraz gidebilir sinek, sonra gücü yetmes lastii çekemez ve geri gelir. Debelenir hayvan. Ya acır bırakırsınız, ya da daada pis bi insansınızdır; örümcee yem edersiniz.

Daaa çoook ayrıntı var ama bu kadarıylan yetinecem.
Cadi

Toka bulamadığım zamanlarda saçımı bunlarla tuttururdum, sora çıkartırken acaip kasardı, yolardı kafamdaki bütün saçları, hiç iyi etmezdi kalleş lastik. Ben ona olduğundan daha fazla değer verip toka statüsüne alırdım, o ise umarsızca, offff...
HaSta

abi bide şu mevzu sös konusu... öle amaçsızca takarsın koluna.. soora bi baktın lazım oldu.. bi çıkarmayı dene allam çatırt çuturt gitti kıl durumları..
tatak

Paket lastiini ele geçirdiimde ilk yaptıım şey atış denemeleri. Sağ elimin baş parmaına geçiririm, sol elimin baş parmaı ve işaret parmaı ilede öteki ucunu tutarım ve kendime dooru çekip, kendime bi kurban bulduumda sol parmaklarımı açar ve kurbanıma doru kurşun hızıyla gönderirim. Bisürü atış stili yaratmak mümkün. Bu en basiti ama en hızlısı.
whopper

Bilmem denediniz mi ama paket lastiğini ağzınıza alınca iğrenç tad bırakıyor.
Bir

Paket lastiği ile daha mantıklı şeyler de yapabiliriz. Zırt pırt açılan kart portföylerini kapalı tutmak ya da ortası düşen masa saatimizi birarada tutmak için bu teknoloji dehası varlığı kullanabiliriz. Hatta ve hatta biraz abartıp bu paket lastiklerini geçen yaz ağaçtan düşüp bacağımızı kırdığımızda çekilen bacak röntgenlerimizi kaybetmemek amacıyla rulo yapıp sarmak için bile kullanabiliriz. Hadi salak olduğumuzu varsayalım, yapçak hiçbişi bulamadık mı? O zaman toplayıp köşedeki bakkal amcaya veririz, o düşünsün lastiklerle napıcağını. Ama bir gerçek var ki, lastiğin mucidi onu sapan olarak kullanmak için yaratmıştır, amacına göre kullanmak en güzeli tabiki!
Bouquet

Arabanın yağını son değiştirdiğimiz tarihi, bir sonraki değiştirme kilometresini filan yazan o minik kartları da paket lastiği ile sabitlemezler mi sinyal kolumuza? Sabitlerler elbet. Ya o paket lastiği güneşi yedikçe böle pütür pütür olur da sağlamlığından ödün vermez mi? Verir. Bi bakiym diye elini attığında kopar mı? Kopar. Başka var mı? Yok. Yuh olsun, at torpido gözüne.
zuxxi

Paket lastiği benim kabusumdur. Adi olanları gerginliğe hiç gelemez, zıban diye kopar aniden, elini yakar acıtır. Ödüm kopar gererken ya koparsa diye. Çok gergin olurum böyle anlarda. Fırlayıp gözüme gelecek diye korkarım bazen, lastiği takarken gözümü kaparım. Çok tehlikeli olabilir, sinsidir, en beklemediğin anda kopar.
enşaşkın

Paket lastikleriyle sapan yapılırken mermi niyetine kullanılan bir diğer materyal ise mandalina kabuklarıdır. Önceden küçük küçük parçalara ayrılan mandalina kabukları ardı ardına düşmanın üzerine yağdırılır. Bu yöntemin kağıt kullanmaya göre avantajı bol miktarda mandalina tüketimini gerektirmesi ve bu sayede vücuda C vitamini takviyesi sağlamasıdır. Bu arada paket lastiklerinin ağızda kötü bir tad birakmasının nedeni kükürt içermesidir sanırım.
YaKko

Annem paket lastiklerini mutfak kaloriferinin vanasına (o dönen zamzingo işte) takardı. Orda yüzlerce paket lastiği olurdu. Bu yüzden günün birinde lazım olacak da bulamayacağız diye hiç tasalanmazdım. Hakikaten günün birinde lazım oldu. Koştum mutfağa, bi tane çektim. Tam takıcam lastiği, pırt koptu. Sorun değil daha bunlardan çok var. Bi tane daha pırt koptu. Bi tane daha pırt koptu. Kaloriferin sıcağından bitap düşmüş meğer lastikler. Bi boka yaramadı ordaki yüzlerce lastik. Ama yine de annem lastikleri oraya asıyo. Niye?
jixus

alırsın lastiği böle kafaya geçirirsin, sonra o yavaş yavaş kendini toplamaya başlar, saçlar da onunla beraber... tepede bi fıskiye görüntüsü. güler etraftakiler.
noHut®

lastii kesip parmağa dolama durumu söz konusudur ki çok eğlencelidir. dolanan lastik sebest kalınca nasıl bir neşeyle dönerek açılır aman aman yerim onu.
Phenomeno

Lastiği silah olarak kullanan kişinin yanındakiler stres olur. Hiç fırlatmasa, sadece fırlatacak gibi gerse bile yanındaki arkadaşlar da gerilir. Hatta lastiğin sahibi birine nişan alıp gözlerini kocaman açınca hedef kişi şekilden şekile girer. Lastik sahibi zevk dolar.
Cengow

Pıtır Pıtır »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv