The Map of Happiness
Macit
İmar Bankası'nın hala devam eden "Kalitesiz ama etkili" reklam anlayışının ilk ürününü hatırladınız mı dostlar? Hani ayak fetişistlerine hitap ederdi, hani yüzünü bile göremediğimiz bir hanım ayaklarını birbirine sürterek, "Macit, beni otomobillendir" derdi. Ah ne üzücü bir yapımdı. O kadın Macit'in karısı mıydı, yoksa metresi miydi hiç bilemedik. Tavırları pek bir metrese benziyordu fakat reklamın bir aralığında "Aaa 600 Mark dediğin nedir ki? Mutfak harçlığımdan bile biriktiririm" demesi bende karısı olduğu izlenimini yaratmıştı. Hem o nasıl bir mutfak harçlığı idi öyle? Sen salamını al, sucuğunu al, pastırmayı dolaba döşe, üstüne de 600 Mark para biriktir, ne ala!
Macit reklamın sonuna doğru yumuşuyor muydu nedir, hanım kızımız bornozunu pat diye düşürüveriyordu ayakları üzerine. Koca Türkiyemin televizyonunda, ailemizle yemek yeme esnasında, "Macit beni otomobillendir, ben de sana vereyim" mesajının verilmesi hoş değildi nitekim. Ama hafızanızı biraz daha zorlayın. Bu reklamın Star televizyonunun ilk açıldığı dönemlere denk geldiğini, İmar Bankası ile Star arasında ne şekil bir ilinti olduğunu hatırlayacak, neredeyse yozlaşma sürecinin kesin başlama tarihini, sebepleri ile beraber idrak etme şansını elde edeceksiniz.
zuxxi

Uzanlar yaramaz adamlar.
aliosman

Masumane duygularla cinselliklerini düşünemediğimiz ebeveynlerimizin bizi hangi hesaplarla peydahladıklarını anlamamda bir ışık olmuştur.
kozetbey

bu macit'in karısı/metresi olan bayanın üniversiteden bir arkadaşımızın ablası olduğunu öğrendiğimizde, bir türk genci olarak, haliyle kendimizi kötü hissetmiştik. nası yani, o bacaklar onun ablasının mı?
chilly

onu bunu bilmem ablanın ayaklar enfesti
vegas

Lombardini »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv