The Map of Happiness
Çiçek Kız
Sarışın kızın biri, "Yedi Renkli Çiçek" diye bir şeyi arar arar dururdu. Kötü birileri de nedense hep onu takip eder, işini bozar, arkadaşlıklarını yıkar, o şehirden bu şehire gitmesine yol açarlardı. Kızın çok enteresan bir broşu vardı; çiçeklere tutunca giysileri değişirdi. Her bölümün sonunda da kullanılan bitkinin anlamı belirtilirdi, her nasılsa anlam hikayeye cuk diye otururdu. Kız galiba en sonunda çiçeği yola çıktığı şehirde, evinin bahçesinde bulmuştu.
????

Çok kuul bişiydi. Tüm kız çocuklarının hayali, çizgi filmin kahramanı olan acaip kızın yerinde olmaktı. Kız boynunda çiçek şeklinde bi kolye taşırdı ve nedense bu güççücük çocuun peşinde devamlı kötü adamlar vardı. Kız bunlardan kurtulmak için en yakınındaki çiçek bahçesine koşardı. Ne alaka? demeyin; boynundaki çiçekli kolye, bir çiçekle yüzyüze geldimi kız hangi kıyafeti, hangi kılığı, istiyosa bi anda ona dönüşürdü. Hemen babama çiçekli kolye aldırıp 2-3 haftamı bahçelerde geçirmiştim. Ama bu olayın gerçek olamıyacaanı annayınca oturup aalamıştım.
????

Ha bi de kötü kadının, ki kendisi yedi renkli çiçeği bulup dünyanın hakimi, imparatoriçesi filan olmak istiyodu, Boris adında rakun veya porsuk cinsi, bi saniyede kılık değiştirebilen uşağı vardı. Bu koca kafalı Boris pek beceriksizdi. Kılık değiştirmek için elini suratında yelpaze gibi gezdirip Boris-Moris derdi. Bi anda koca kafası bile kamufle olur, tipi değişirdi. Velakin hep çuvallardı. Zira kuyruğu ceketinin altından ille de görünürdü en kritik hadise esnasında. Be kadın, kaz gelcek yerden tavuk esirgenir mi? Bastır parayı, tut adam gibi bi kaç komando filan, artık çiçek mi böcek mi hepsi senin olsun.
memlux

Çiçek kızın arkasında dolaşan ve kızın ayrıldığı yerlere sonradan gelip o günkü bölümün sonunda hikayesi anlatılacak çiçeğin tohumlarını dağıtan bi çocuk vardı. Hep o ne zaman gelecek diye merak ederdik.
aljil

Sadece benmi gördüm yada başka gören varmı bilmiyom ama bu çicek kız bi bölümünde bayılmış donmuş(üşümüş) haldeki bi oğlanı ölmesin diye soyunup yanına falan uzanmıştı memeleri ve poposunu görmüştüm... Yoksa ben kızın günahınımı alıyom?? Bilen Varsa lütfen teyit etsin...?
sguven

Hemen düzeltelim. O memelerin, popoların göründüğü dizi Georgia adlı, Şeker Kız özentisi başka bir Japon çizgi dizisiydi. Üstelik Georgia’nın yanına anadan üryan uzandığı kişi kendisinin üvey ağabeyi Anthony’dir. Aynı Georgia erkek kılığında bir gemiye Miço olarak girmiş, birgün bir kaza sonucu gömleği yırtılınca o memeler tekrar ortaya serilmiş, gemideki diğer miçoların şaşkın gözleri bayram etmiştir. Avusturalya’da geçtiği için bir de Koala’sı vardı bu sapık kızın. Saygılar.
Bono

Karınca Ailesi ve Orman »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv