The Map of Happiness
Diş Macunları
Çeşit çeşit diş macunu var. Aslında hepsi aynı ama ya renkleri: Sadece beyaz, mavi üzerine beyaz çizgili, enine olunca şişman gösteriyor; beyaz üzerine dikine kırmızı çizgili... Yakında puantiyeli ve çiçek desenli modelleri, hemen arkasından kravatlı olanları piyasaya çıkacakmış. İşte burada ayrıntı, diş macunlarındaki çizgilerde gizli. Sıktığınızda çıkan macunun etrafında genellikle beş adet olmak üzere çizgiler mevcuttur. Tüpü ne kadar sıkarsanız sıkın, bu çizgiler bozulmaz. İsterseniz macun tüpünün ağzını kapatıp ellerinizle vıcık vıcık sıkın veya üzerinde tepinin. Bir diğer merak ettiğim husus ise çizgilerin nasıl tüpün içine doldurulduğudur.
ozzzz

Çizgili tüplerin iki katmanı vardır; bir ve ikinci katmanlar arasında o çizgilerin kaynağı olan jeller mevzilenmiştir. Tüpün ağzında da beş adet delik vardır bunları özgür bırakan. İşte ben tüm bu mekanizmayı kadavra başında bir tıp öğrencisi titizliğiyle inceler, soora da buraya ayrıntı buldum diye yazarım.
çernük

Reklamlarda fırça boyunca diş macununu sıkarlar. Ben onun yarısını kullanırım, yine de birazı hiç kullanmadan düşer ağzımdan. Niye böle olur, bi bana mı olur?
astray

Bide reklamlarda onu nası sıkarlar bilmem ama nike işareti gibi olur anlamam. Çok kereler denedim ama olmadı. Peder çok kızdıydı...
diablo2000

Macun fırçanın üstünden mutlaka düşecek. Her türlü akrobatik hareketine rağmen fırçanın üstünde durmayacak. İnat edecek. Ve sen o macun damlasını lavobodan alıp tekar fırçanın üstüne sürecek, afiyetle fırçalıycaksın. Başka türlüsüne hiç rastlamadım.
hakikiSHOWMAN

Anlayamadıım, reklamlardaki nasıl bi macundur ki ordaki denek olanın dişlerini 10 gün gibi abartı kısa bi zaman içinde bembeyas yapıyo? Aynı markayı alıyorum, günde 6 defa aylar boyu fırçalasam bile o muhteşem beyazlığa yaklaşamıyorum. Benim dişlerim mi sakat?
whopper

Diş fırçalama hadisesinden sonra diş fırçasını yıkamak ve fırçada kalan hafif macunlu suyu afiyetle emmek. (Şapır şupur güzel oluyo)
Git@rb@z

Diş macununu ortadan kullananlara gıcık olan tipler vardır. Nedenini hiç çözememişidir. Bence günün birinde kıl adamın teki bu ortadan sıkma mevzuna takmış. Diğerleri de beğenmiş bu takıntıyı, yakıştırmış kendine ve "Diş Macununu göbeğinden sıkanlara uyuz olurum" diyip çıkmış işin içinden. Bırak kardeşim nerden sıkarsa sıksın, alt tarafı diş macunu yani.
jixus

hah tam bitti atıyorum artık dediğimde annem mutlaka sonunda biraz daha olduğunu söyler dipten başa doğru sıkmaya başlarım ve herseferinde gerçektende bir kerelik daha çıktığını görürüm. haklıdır aslında.
zizo

ben diş macununu hep ortadan sıkarım. böylece bardak tarzı şeylere koyunca ağırlık merkezi degişmemiş olur ve bardağı ikide bir devirip adamı hasta etmez. akıllıyım yani.
nikkyo

Eskiden macun tüpleri metaldi. Bu ortadan sıkma olayı da o zamanlar ebeveynlerin canını daha çok sıkıyordu. Şimdi plastik tüpler çıktı. Neresinden sıkarsan sık, eski şeklini hemen verebiliyorsun. Oh be! Yaşasın plastik tüpler!!!
naneli ciklet

Küçüklüğümüzden beri bize hep macunu "mercimek tanesi" kadar kullanin derler ama reklamlardaki ablalar cart diye bir kürek macunu yayar firçanin üstüne. Diş hekimleri ile macun üreticileri birbirine gıcık diye düsünürüm hep...
madeni_ellibinlik

Paket Lastikleri »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv