The Map of Happiness
Full House
türkçe adını bilmiyorum ama cosbylerden sonra favorimdir. bir baba, 3 kızı, kızların amcası, amcanın arkadaşı acaip kalabalık bi ev. küçük veledin hastası olmuştuk ailecenek, süper çokbilmiş halleri vardı. ortanca kız genel anlamda silikti, tüm ortanca kardeşler gibi büyük ablayı sinir etme ve küçükle dalaşma gibi misyonları vardı. baba çok derli toplu bir tv sunucusuydu, hoş bi sevgilisi vardı. amca bööle rock grubu olan motosikletli tam da çoluk çocuk kısmını paso şımartan bi model çizerdi, sorumsuz ama sevgi dolu. o amcanın arkadaşı olduğunu sandığım saflığı ağır basan eleman neden o evdeydi ne işi vardı bilmiyorum ama komikti. acaip güzel dizidir sırf o küçük veledin replikleri için bile izlenebilir.
mezzoalto

Bende severdim bunnarı... Babanın adı Danny'ydi... Bööle herşey derli toplu olsun amman düzen bozulmasın bi tipti... Amca Jessy'ydi ama bazen film içinde buna Cesi Dayı da derlerdi. Malum ingilizce de amca - dayı hepsine uncle deniyo... Saçları çok artistik di bu Cesi dayının (amcanın -herneyse-). Hep ööle uzatmak istemişimdir ama sonunda jöleden bezdiğim için en fazla 2 ay soora direk berber yolunu tutmuşumdur.. İşte burda takdirimi kazanmıştır Cesi Katsapolis saçlarıyla... Bu Cesi dayı gitar delisiydi, gitarına uzaktan kumandalı kilit yapmıştı oha demiştim... Bi de Joey vardı ona çok gülerdim. Durduk yerde şebeklik yapar, onun o evde ne işi var acaba dedirtirdi... Cesi'nin karısı vardı Rebecca... O çok güzel hatundu ama... Neyse... Evin küçük kızının gerçek hayatta ikizi var... Bilmem dikkat ettiniz mi ama dizinin en başında oyuncu isimleri geçerken aha bu kızın 3 tane ismi var gibi gözüküyo ama öööle deil işte... O isimlerin 2si bi kızın, öbürü diğer kızın... Yani bölümlerde sırayla mı ne oynuolar galiba. Bi bölümde bitanesi, bi başka bölümde öbürü...
Bunlar benim en çok dikkatimi çeken ayrıntılardı.. Severim bu diziyi, arada bi sabah rastlar izlerim yine..
Türkçe ismi Bizim Ev'di bu arada...
CALIBRA

Küçük kızın adı Michell'di, ortanca Stephanie, büyüğü hatırlayamıyorum. Jess Amca gerçekten çok cooldu. Odasinda Elvis Presley resimleri vardı. Joey de akrabalardan biriydi. Çizgi film manyağıydı ve süper bi şekilde taklit yapardı. En siniriyse komşuları Kimmy idi. Devamlı gelir Stephanie'yle Michell'e saldırırdı. Ama Michell onu "çok bilmiş küçük kız laflarıyla" alt ederdi.
josephine7

Öncelikle Kanal D de yayımlanıyordu onu söyliiim. Evet yaa biz onun bi zamanlar (biz de bi zamanlar diyebiliyoruz bakın artık) yani 12-13 yaşlarındayken hastasıydık. Bunlar nerdeyse" bizimkiler" kadar uzun süren bir diziydi ki o ufacık çocuklar dizinin son bölümlerinde nerdeyse evlenme çağına gelmişlerdi (bkz. dicey). Gelelim Tenır ailesinin tiplerine.Ufaklıklardan Michael Tenır vardı. Oyunculuk kariyerine her hafta ikiz kız kardeşiyle yer değiştirerek bu dizide başlamıştı. Sonra büyüdüler bi alay filmde ikiz ikiz rol alarak bi anlamda köşeyi döndüler. Tipik çocuk halet-i ruhiyesiyle çoğu şeyi yanlış anlar, ya da bağırıp tepinirdi ama dizinin atmosferi içinde bir kere bile kendisine bağrıldığını , efendime söyliim bi tokat çarpıldığını görmedim. Sonra onun büyüğü Stefany vardı. "Steeef" diye çağırırlardı onu. Aslında o kadar da silik karakterli değildi. 100 metre öteden çıkık çenesiyle tanınabilirdi (harbiden çıkıktı). Büyüyünce sevgilileriyle o da baya bi gündem işgal etmişti. Onun büyüğü Dicey'se evin güzel ,aklı başında, hanım hanımcık kızıydı. Tabi onun da hataları, kusurları vardı ama olsundu. Dicey her zaman doğru yolu bulurdu. Benim anlamadığımsa küçükken tostoparlak böyle domates gibi bişiyken büyüyünce nasıl fıstık gibi olmuştu??? Neyse son olarak bir de bunların gerizekalı , uyuz ve aynı zamanda kıl arkadaşları Kim vardı ki bence konuşmaya bile değmez. Sonra Jess dayı vardı,o vardı bu vardı...Say say bitmez.
yoknickmick

Jess amca saçlarıyla acaip kafayı bozmuştu. Sonra evlendi ve ikizleri oldu ama o adama baba imajını şahsen hala oturtabilmiş değilim.
miss_crimson

zuxxi.com | Geyiks Ar�iv