The Map of Happiness
Nesneleri Kullanarak Anlatanlar
bu arkadaşlar bi mevzuyu anlatırken, o an ellerinin altında bulunan nesneleri (kül tablası, şise, çakmak vs.) kullanarak anlatımı zenginleştirmeyi umarlar. Mesela eleman bi yer mi tarif edecek, alır küllüğü masanın ortasına koyar: "bak burası meydan!" sonra çakmağı da araba gibi kullanarak"şimdi minibüs şu yoldan geliyo", ardından sigara paketi de hemen yanına konuşlandırılır, "burası kaymakamlık!" olur. Çakmak yavaşlayarak kaymakamlığın önünde sizi indirir.

Bu tip anlatımlardan en sıkıcısı ise, arkadaşın akşam halı saha maçında attığı golü anlatmasıdır. Bu sefer sigara paketi "kale", "kola şişesi" defans oyuncusu olur. "çakmak"ise aynı kalem gibi kullanılarak masanın üzerine pozisyonun gelişimi çizilir. "bak ben topu ersin'den aldım, şurdan şööle süzülüp necati'ye (kola şişesi) bi çalım attım, bi koydum (sigara paketine), "gol!". vs. vs.
vankyu

attıkları bi golü anlatırken işaret ve orta parmaklarıyla kendilerini koşarak canlandırdırırlar, sonra işaret parmaklarıyla silgiye dokundukları anda öbür elleri devreye girer silgiyi alır ve iki defter arasındaki kalenin doksanına ağır çekim bi şekilde götürürler. anlattıkları adamın pozisyonu anlamadığını düşünürlerse "ters açı"dan tekrar canlandırabilirler.
dirty

Ben Demiştim'ciler »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv