The Map of Happiness
Şeker Kız
Ah eski çizgi filmlerden Şeker Kız Kendi'yi hatırlayan yok mu? Hani kimsesizdi de evlat edinildiği evde gayda çalıp etek giyen Antoni'ye aşıktı. Sonra Antoni ölmüştü, nasıl ağlamıştık, ilk aşk acım gibiydi. Bi de güzel jenerik şarkısı vardı:
Hoten baytarua raişüti - hüritti küritti raişüti - vataşiva vataşiva kendi.
????

Bir de tekerlemesi vardı: Şekerkız Candy Anthoniyle Evlendi Bunu Duyan Lisa Hapşırıktan Geberdi :)
iyiruh

Hiç unutmam saat 6'da başlardı. Sokakta oyun oynarken birisi bağırırdı Şeker Kız başladı diye, bir tane çocuk kalmazdı dışarda. Haftada 1 gün yayınlanırdı, 6 gün o bölümü konuşurduk. İçinde aşık olmak lafları geçtiği için annem pek sevmezdi. Ama saçlarımı onunkisi gibi toplardım ve uzun beyaz çoraplar giyerdim. Yazın çillerimde çoğalınca Şeker Kız müsvettesi olarak dolaşırdım ortalarda. Hayrandım hayraannn!
ayse1

Candy = Şeker
Şeker Kız Candy
Türk Çeviri dallamalığı işte.
fuqi

yakın zamanda yine oynuyordu tvde, ben de tesadüfen antoninin öldüğü bölümü yakalamıştım eşşek kadar kız hiç utanmadan yine ağladım :(
kaHVe

ben candy'nin aşağı indikçe genişleyen çizmelerini, utandığında yanaklarında oluşan kızarıklığı, antoni'nin o sert halasını, hain ilayza'yı ve o yakışıklı teri'yi asla unutamam. ve teri'nin candy'i öptüğü günü!
nanalosa

Şeker Kız'ın bi dönem kız çocukları üzerinde bıraktığı etki yıllar sonra bi anda böyle açığa çıkabilmektedir ve aslında hepimizin içinde Tery'sini bekleyen bi Candy yaşamaktadır, böyle işte.
witchie

asıl komik olan şeker kız candy'nin ağlamasıydı. kızcağızın gözlerinde deniz dalgaları gibi bi şeyler oluşur, bi süre öleee dalgalanır, sonra sular seller gibi yanaklarından süzülürdü. aslında japon icadı ağlama modeli de diyebiliriz.
excalibur*

TV'de öpüşme görmek hala tabuydu o zamanlar; düşünün o TRT ki, Terry ile Candy'nin ateşli öpüşme sahnesini kesmeyerek yayınlamış, ufacık çocuklara ani şok yaşatmıştır.
post

Yakari »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv