The Map of Happiness
Transformers
dönüşen robottu bunlar .. iyi olanlar ve kötü olanlar olmak üzere iki tür vardı .. iyi olanlar arabaya, kötü olanlarsa uçağa felan dönüşüyolardı .. bu çizgi film de voltran ve diğerlerinde olduğu gibi biz çocuklar tarafından hayata geçirilmiş bi çizgi filmdi! optimus prime vardı, iyi robotların lideri .. voltranda siyah aslan olmaya kasanlar bunda da illa optimus prime olmak isterlerdi ...

iyiyle kötünün savaştığı ve her zaman olduğu gibi hep iyilerin kazandığı ama kötülerin de yenilen pehlivan güreşe doymaz mantığıyla hareket edip asla vazgeçmediği, hepimizi ekran başına bağlayan güzel bi çizgi filmdi .. hey gidi ..
V i p e R

Ulan ben de bu çizgi filmin şarkısında niye "transformırs, optimus praym" derler, optimus praym neydi ki be?" der dururdum. Meğerse buymuş.
sTuTTeR

"Otorobotlar değişin" bırn bırn bırn!
Quazz

bi de müzii vardır hala severiz ya da ben severim

The Transformers
More than meets the eye
Autobots wage their battle to
Destroy the evil forces of
The Decepticons
The Transformers
Robots in disguise
The Transformers
More than meets the eye
TheTRANSFORMERS!!
def-i hacet

Bi tane kötü doğru yolu görmüş iyilerin tarafına geçmişti.. Kötülerin lideri de Megatrondu. O uçağa değil dev bir bazukaya dönüşürdü. İyilerden diğer hatırladıklarım: Bumbelby (sarı bir vosvosa dönüşürdü, ortam şebeğiydi.) ve VeawelJack (ismini yalnış yazmış olabilirim. Bilimadamı kılıklı bir robottu)
Sinema için çekilmiş çizgifilmi beni ağlatan ilk TV programıydı, sonunda Optimus Prime ölüyordu...
Nice One

Yanlız burda dikkat edilmesi ve benimsenmesi gereken husus gözler arasındaki farklılıktır. Tabii ki kötülerin gözleri kırmızı iyilerinkiyse mavidir. Bu her iyi-kötü mücadelesinde olduğu gibi burda da aynen böyle kullanılmıştır. Mesela StarWars filimlerinde de kötülerin kılıcı kırmızı iyilerinki mavi olmuştur (Kimi zaman yeşil de olabilmekle beraber genelde mavidir. Mavidir mavidir..)
Size bunu güzel bir şekilde anımsatayım hadi. Yine şanslısınız haa. Bi keresinde Megatronun adamları Otobotların şarj makinelerine bi çip yerleştiriyolardı. Bambılbi hariç tüm kek otobotlar da her zaman yaptıkları gibi şarj makinelerine uzanıp şarj oluyolardı. Fakat sonuç felaket. Şarj işlemi bitince hepsinin gözler kırmızı! Bambılbi onları ikna etmeye çalışmıştı. Optimisin gözler böyle bi kırmızı bi mavi oluyodu. Ama sonra tabi hepsi yine mavi oldular. Ahh ulan bee ne günlerdi. Bi de onların çıkartma kitabi vardı, annem atmış. Nayse..
<[-Jam-]>

Megatron vardı. Decepticon'ların Müslüm Babasıydı. O ne derse buyruktu, yapılmalıydı. Tüm yandaşları uçak ve bilimum savaş aracına dönüşürken Megatron da bi silaha dönüşür ve Decepticon familyasından bi robotun elinde savaşa hazır hale gelirdi.

Benim anlayamadıım şey koskoca robot nasıl oluyo da cüsse değiştirebiliyordu. Yarma gibi, koskoca Megatron 36 kalibrelik bi silaha dönüşüyodu. Boyut karmaşası yaşatır cinstendi.
GLooM

zuxxi.com | Geyiks Ar�iv