The Map of Happiness
Üniversite sınavı kursuna gitme
Lise sona gelince çoğumuzun karşılaştığı bir "mecburi hizmet"tir. Cumartesi-Pazar erken kalkma zorunluluğunun kızgınlığıyla bir önceki sene haftasonları geç kalkmanın keyfi anılır. "Kurs bitince haftasonları paso uyuycam" andı içilir ama sonra unutulur. Okuldayken mazbut olanlarda bile "Nasıl olsa parasıyla geliyorum, hoca bir bok yapamaz bana" düşüncesinin hasıl olmasıyla bir yaramazlıktır başlar. Kursta rahatça sigara içilebildiği için okuldayken tuvalette sigara içmenin verdiği heyecan yaşanmaz. Kursu kırmayı alışkanlık edinenler arasında puan barajını geçebilenlerin fiks okulu açıköğretim'dir.
Fenman

pazar sabahı şehir elinde defterle geçiş yapan çocuklara ve yerleri süpüren çöpçülere aittir.
madmansituation

Okullardaki üniforma çılgınlığının dershanedeki karşılığı "dersane promosyonu klasör"dür. Yaklaşık 125 metre öteden klasörüne bakılarak genç bireyin hangi dersaneye gittiği şıp diye anlaşılır. En iğrenci fen bilimleri merkezi'nin klasörüdür ki üzerinde pasteur den tut da einstein a kadar birsürü bilimadamının resmi vardır. Kardeşim dersane açtın sen lise 1 derslerini veriyosun, ne einstein ı allaşkına!
Supremecaste

Sidik yarıştırır gibi dershane yarıştırırdık:
- Lan bizim Hedehödö dershanesinde o kadar kazık soruyorlar ki ÖYS'de (benim zamanımda ÖYS vardı) sınavı 1 saatte bitirip geri kalanında yapamayanlarla taschak geçiyorsun.
- Asıl bizim Zartzurt dershanesinde bir tarihçi var, hiç ders anlatmıyor, hepimizi hipnoz edip bütün tarihi bilinçaltımıza sokuyor.
- Oğlum dersi herkes anlatır. Bizde bir coğrafyacı var, hep mini giyiyor. Bir de masanın üstüne oturup bacak bacak üstüne atmıyor mu...
Scenarist

Çay İçme »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv