The Map of Happiness
Zuxxi'ye Yazı Yazma
Yolda yürürken gözünüze birşey takılıyor. Sonra düşünüyorsunuz. Ulan bu tam zuxxi'ye yazılacak bişey. Eve gidince de unutmadan yazayım. Siteye giriyorsunuz. Şevkle yazıya başlayacağınız anda bir de bakıyorsunuz ki aynı şeyi sizden önce biri yazmış bile. Tüh! Neyse diyor ve başka bir yazı yazıyorsunuz. Aradan geçen bir iki günün ardından tekrar siteye girdiğinizde ümitle yazınızın çıkıp çıkmadığına bakıyorsunuz. Ve size iki türlü tepki verme olanağı doğuyor. Birincisi: Aha işte çıkmış! He he he... İkincisi: Ulan niye çıkmamış yaa baya da güzeldi ama.... Her iki tepki sonrasında da başka şeyler yazma isteği artıyor ve etrafınıza bakındıktan sonra: Hmmm aaa kalem. Tabi ya!
!baytar

Yazılar ilk çıktığı zaman çok güzel oluyor. Bütün yazılar maviyken senin yepisyeni yazın pembe pembe öne çıkıyor orada. Sonra aradan vakit geçince, yazı mavi olup diğerlerine katılınca eski halinden, heybetinden eser kalmıyor.
caponsever

eski yazdıklarını dönüp dönüp beğenerek okuyan bi ben değilim heralde
nelanbu

rasgele dolaşırken ya da anasayfada şans eseri yazımı gördüğümde gururlanırım. kendime "heyt beee" ya da "yürü beee" derim. sonra yazdığım yazıyı bi defa daha okurum.
dirty

Kendi yazdığınız ve güzel olduğunu düşündüğünüz yazının yayınlanmadığını görünce diğer yayınlanmış yazılara da tepki duymaya başlarsınız:
- Ulan şu saçma sapan yazıyı yayınlamışlar, benim baba gibi yazımı yayınlamamışlar!
yeteribilirsenyeter

Bilirkişi'den nefret ettiğiniz zamanlar olur.
sTuTTeR

çok geyik yapılan bir başlığın yaratıcısı olmak apayrı bir fenomen.
Pablo Honey

güzel bi yazı okuduğumda bunu yazanı kafamda canlandırırım. tipini falan.
HeNi

zuxxi.com'da yaptığınız bir saptamayı sokakta arkadaşınıza yaptığınızda "hadi lan, zuxxi'den okumuşsun burda bize satıyorsun" demesi ne üzücü. "onu da ben yazmıştım zaten" derseniz gülüyor karşı taraf.
SuicidE

Üst üste bir kaç yazının birden çıkmadığını görünce zuxxiye küsülür, sonra yine barışılır.
Baltazar.

Yeni yazımızın çıktığını kendi sayfamızda görünce gururlanmak için bi de geyiks bölümünden oraya girmeyen yok mudur ki?
Baltazar.

yayınlayalım mı bölümünde yeni gelen yazılara oy verirken kendimi çok önemli bişey yapıyormuş gibi hissederim. sanki ne dersem o olacak sitenin kralı benim gibi.
melancholyman

şuraya yazdığım ve yayımlanmayan yazılarımı bir kitapta toplasam şimdiye köşe olmuştum. yazık oldu onca emeğe vesselam.
cenko

"Abi ben geyiks'e yazmıyorum, çok kötü bir bölüm yaa, sinema daha iyi ondan" diyen kişi çok fazla uğraşmasına rağmen yazıları çıkmayınca kendini sinemaya adamış, şaşkın 7. sanat düşkünü kişidir, zira ne kadar uğraşırsa uğraşsın yazıları çıkmayacaktır.
BenYazdım

Yeni bir yazı çıkınca kimin yazdığına bakarım, amacım o kişiyi tanımak veya ne tür yazılar yazdığını öğrenmek değil, kaç tane yazısının çıktığını görmektir. Manyak mıyım neyim?
BenYazdım

"zuxxi'de yazım çıktı". CV'lere eklenesi bişi.
ozzyss

Bilirkişi olduktan sonra yazarlarda bir duraklama devri başlar. Nedeni tam olarak anlaşılamamışsa da sanırım siteye gelen her yazıyı okumaktan beyni sulanır yazarın. Daha sonra işler tekrar rayına oturmaya başlar. Örnekleri fazlaca görülmüştür.
BenYazdım

Yazımı yazar, "Bi Bakalım" butonuna bismillah diye tıklarım. Önizleme gelir. Yazıma şöyle bir bakarım. "Evet evet, bu sefer başaracaksın oğlum" der, yolladıktan sonra da yayınlandı mı acaba diye şebek olurum.
SpLït

Yazımın yayınlanmadığını görünce "Allah'ım ben niye onlar gibi değilim" diye isyan edesim gelir.
ScaLP

Ben yazımı yazdıktan sonra copy eder saklarım. Eğer yayınlanmamışsa zuxxi sever arkadaşlarıma yollar "Bunu yayınlamadılar abi yaaa. Yayınlanmaz mı bu yazı?" diyerek yandaş toplamaya çalışırım. Toplarım da noolur? Başım göğe eğer, mutlu olurum.
Bir nevi koyun psikolojisi, kendini tatmin, teselli ödülü.
GLooM

Orada bir cunta rejiminin olduğu kanısına vardım...
Turbot

tam yazıyı yazmaya başladığımda içime bi kurt düşer acaba benden önce biri bu muhteşem fikri öne sürmüşmüdür sürmüşse yayınlanmışmıdır yayınlanmışsa zuxxi beni cümle aleme rezil edermi kopyacı diye. Bu sebeptendirki bütün bölümü tekrar okurum huzura erdikten sonra yazımı yazarım.
Quantine

İki yazımız ardarda yayınlandıktan sonra harikulade bir piskolojiye bürünür "ben bu işi kaptım artık, ne yazsam çıkar" der ve yazarda yazarız, ama çıkar mı ? çıkmaz, yine aynı normal sıradan insan oluruz.
EricCartman

Bilrkişi olmanın zor yanlarından biri de yazmayı düşündüğünüz bir yazıyla başkası tarafından yazılıp sizden onay bekler haldeyken karşılaşmanızdır. Yazı kötü olup onaylamasanız bile artık konu hırsızı durumuna düşmemek için güzelim yazınızı yazamazsınız.
!baytar

Kompozisyon sınavında bile zuxxi'ye yazı yazarkenki kadar düşünmüyom.
sg

Yazı yazarken bilirkişinin tipi gözümün önüne gelir. Kolay kolay gülmeyen, ikna olmayan bi adam düşünürüm. Çok biliyodur o. Yazının sonuna noktayı koyduktan sonra da tepkiyi hayal ederim... 'Aha gülümsedi, e tabi gülümseyecek, mis gibi yazı' ... ya da 'yok yok gülmedi ibne, ne yani, adın bilirkişi diye çok mu bilcen illa...' dediğim de olmuştur zaman zaman...
arbor vitae

Kar Tatili »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv