The Map of Happiness
Murat Murathanoğlu ve İsmet Badem
Basketbol maçlarının vazgeçilmez ikilisiydiler. Bir dönem TV de basketbol denince akla bu ikili gelirdi. Murat Murathanoğlu A.B.D.'de okumuştu, o yüzden türkçesi yarım bozuktu, maçı da o anlatırdı. İsmet Badem ise babacan ve aklı sıra komikti. Efes Pilsen'in en başarılı olduğu yıllarda Cine 5'in şifresiz verdiği maçlarda bu ikilinin coşmaları asla unutulamaz.
"Abdie ipekçie spoar salonundin herkese iyi akşamluar. Ben Murağt Murathanoğlui ve yanımda İsmiet Badem bu akşam da sizlerlie beraber olcağz." diye başlayan maçlarda özellikle A.B.D.'li oyuncuların isim telaffuzu hayranlıkla dinlenirdi.

İsmet: Sevgili Murat bu Leri Riçırd ne kadar da iyi zıplıyor değil mi?
Murat: Geğerçekten Lieeeeryy Richhaard fandımentıl olarak da çok gelişmiş bir oyuncu.
HeNi

İsmet Badem şapkasıyla ünlüydü. Bir maçtan sonra çocuğun teki şapkasını alıp kaçtı diye az daha dövecekti çocuğu. Sesi her ne kadar tonton biri gibi gelse de tehlikeli bir aksiyon adamıydı yani...
BenYazdım

Sert bir faul yapılırsa yada hakem ters bir karar verirse Murat Murathanoğlu sakindir ama İsmet Badem "AAAA-AAAAAA olmadı amaaa!!!" şeklinde sinir yapar.
Extremist

Murathanoğlu ve Badem arasında sürekli soru cevap diyaloğu geçerdi. Soruları hep Murathanoğlu sorar, diğeri yanıtlardı. Ama sorarken sanki orada başka İsmet varmış gibi adama ille İsmet Badem diye hitap ederdi. Soyad biraz enteresan olduğu için lakap takmış da dalga geçiyormuş gibi olurdu.
memlux

Merhaba seeuvgili baesşketbolseuverler, bir eyn biy ey eekşında daha bierlikteyiz.
sTuTTeR

Murat Murathanoğlu'nun aksan manyaktı, bi maçta Rüçhan Tamsöz adlı oyuncuyu öyle bir söylüyoduki maç bitene kadar "Hangisi Richard Thompson ya?" diye yabancı bi oyuncu aramıştım sahada.
keyser_soze

artık naumoski nin sazı eline alması lazım.
iyioynayankazansın

ikili güzel bi smaçtan sonra genelde voaaaaaa diye bağırırlardı, ismet badem hep şapka takardı, ismet badem maçın hemen başında eşleşmeleri sayardı: ali, veli'yi ; hilmi, selami'yi ; hulusi, mc rey'i ; mahmut, tankut'u ; kerim, selim'i tutuyor derdi, diğer takım olarak da bunları tersten sayardı, bütün isimler birbirine karışırdı, bişey anlaşılmazdı.
mmmm

Murat Murathanoğlu oyuncu adlarını aynen nüfus kağıdında yazıldığı gibi anlatmaya meraklıydı. Adamın adını, soyadını varsa göbek adını da söylerdi.
D-Max

Evet, hakkaten bi ufaklık maç sonrası canlı yayında İsmet Badem'in şapkayı alıp kaçtıydı da herif cinnete gelmişti. Sebebini şapka kafadan çıkınca direk anladık zaten, yıllardır kel kafasını saklamak için kullandığı şapkası bi veletin eğlencesine kurban gitmişti.
yeteribilirsenyeter

Avrupa Basketbol Şampiyonasında görevliydim. Ben bilmem İsmet Badem filan. Millet deli gibi imza almaya çalışıyo filan. Dedim kimdir nedir? Dediler aaaaa o İsmet abidir herkes tanır sever. Dedim iyi bana bişi ifade etmiyor.

Organizasyonun 3.günü olanlar oldu ve İsmet abi çaprazımda ayakta dururken yere kalemini düşürdü ve eğildi, masanın altından aldı. İşte o an beli açıldı ve İsmet abinin çatalı gözüktü. Evet gördüm. İsmet abinin çatalını gördüm. Benim için başlamadan bitti İsmet Badem sevgisi.
nelanbu

Hatırlayan olur kesin. Bir keresinde çok heyecanlı, zar zor kazandığımız bir maçtan sonra İsmet Badem ve Murat Murathanoğlu nefes nefese izleyicilere veda ederken aynen şöyle bir diyalog yaşandı:
Murat: Ben İsmet Badem...
İsmet: Puahaha... Ben İsmet Badem.
Murat: ...
Kimmerian

Efes Pilsen Koraç Kupasını almış uçaktaki sevinç gösterilerini tv'de izliyorum.
İsmet Badem, Tamer Oyguç'un yanından geçmeye çalışıyor fakat uçağın koridoru o kadar dar ki normal olarak geçemiyor.Bunun üzerine İsmet Badem espriyi patlatıyor:
-Tamer, uçağın koridorunu 3 saniye koridoru gibi kapattın.Olm karıştırma burası uçak sahada değiliz.(İkili yarılır.)
Abi adamın hayatı basketbol ben ne desem boş!
[AS Roma]Totti

ben ismet bademi mcdonaldsda görmüştüm.basketbolsewer bir genç olarak yanına gidip meraba dedim.adam da bana karşılık olarak -yaw geçen gün israildeydim ordaki mcdonaldslarda balıklı burger war burda niye yok-dedi.
neye uğradığımı şaşırdım...
orkyorgun

yine ikisinin sunduğu bi maçta oyuncu potanın altından artislik bi hareketle topu alırken:

ismet badem: Ve Pete adeta bir burgulu kazma gibi döndü ve basketi buldu.
kısa bi sessizlik...
murat: puahahh yaw ismet abi nerden buluyosun böyle lafları ya.
melancholyman

İsmet Badem'in ihtisas alanlarından biride yabancı basketbolcuların seceresiydi.
- Muratcım bu çocuğun annesi kanadalı babası jamaikalı ve atlet, ondan iyi zıplıyor.
- ...
Itch

Ahmet Vardar Soruyor »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv