The Map of Happiness
Sağ-sol Anlaşmazlığı
Kaldırımda kendi halinizde belirli bir noktaya doğru yol katederken tam karşınızdan size doğru gelen birinin farkına varırsınız. Onun da sizi kısa bir süre içinde fark etmesi kaçınılmazdır. Yolunuza devam etme amacı güderek sola doğru hafif bir dönüş yaparsınız. Ne yazık ki yararsızdır çünkü karşınızdaki de aynı anda aynı yöne doğru kaykılır. Buna karşılık siz sağa doğru bir hamle yaparsınız ki bu da yersizdir. Çünkü karşınızdaki kasten mi yoksa tesadüf eseri mi olduğunu bilemediğiniz bir şekilde aynı anda aynı yöne davranır. Bunun sonucunda durmak zorunda kalır ve karşınızdakine yol verirsiniz; fakat tarih tekerrür eder ve o da size yol vermek için durur. Nihayet aranızda bir anlaşma zemini oluşturulur ve farklı yönlere saparak yolunuza devam edersiniz.

Halbuki tüm bu stresli saniyeleri yaşamaktansa bu anlaşmazlık töreninin yaşanacağını ilk hissettiğiniz anda karşınızdakini "Eeeh, şöyle bir yana çekil bakayım eşşek sıpası" nidalarıyla yana savursanız, hiç zaman kaybı yaşamadan alnınız açık bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.
!baytar

Aynı durum dudaktan olmayan öpüşmelerde de sıkça yaşanır ve komik enstantanelerin yaşamımızı renklendirmesini sağlar. Önce sağ yanaktan öpeyim diye hamle yapılır fakat karşıdaki de aynı yöne davranır. Bu durum ya bir kaç sağ-sol hamlesi sonunda çözülür ya da 40-50 yaşlarında iki bıyıklı adamın dudaktan öpüşmeye ramak kalmasıyla son bulur.
!baytar

Bunun daha iyisini mahalle bakkalımızın kapısında yaşadım. Bakkalımızın kapısı aynalıydı. Adamın teki dalgın bir halde geldi. Ayna olduğunu farketmedi ve sağ-sol anlaşmazlığı yaşanmaya başladı. 15 saniye sonra bu anlaşmazlıktan bıkan adam "eeeh yeter be kardeşim" diyerek kafasını kaldırdığında kendi siluetini görünce kızardı, bozardı, ekmeğini aldı ve gitti.
BenYazdım

durur beklerim ben bu durumda, karşımdaki geçene kadar hiç de kıpırdamam. o da kıpırdamazsa, aha o zaman zıçtık!
nickimekadar

Bu durum karşılıklı gülümseme ve samimi bi şekilde karşıdakinin omzuna dokunma ile son bulur. Karşılıklı ufak bi sempati ortamı oluşur...
tripanazomi

Böyle durumlarda kendimi basket oynarken alan savunması yaparmış gibi hissederim.
jixus

Olay her zaman anlaşmazlık şeklinde vuku bulmaz. Kimi afacan dostlar siz yürürken aniden karşınıza çıkıp, yolunuzu keser, siz nereye yönlenirseniz oradan kapatır yolunuzu. Apış arasına okkalı bir tekme akıllarını başlarına getirecektir, ama kıyamayız ki biz onlara... Oyunbaz şeyler...
caponsever

Pipi »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv