The Map of Happiness
Ateşteyim
Şarkının isminin başlıkta verildiği gibi olduğundan emin olamasamda, Çelik'in çıkış parçası olan, İzel-Çelik-Ercan üçlüsünden kendisini koparıp, kendi başına da gayet kötü şarkılar yapabileceğini gösteren bir şarkı olduğunu hatırlıyorum.
Şu şekildeydi sözleri:

Tu kaka, tu kaka
****
Gitme, yapma, etme, kalma derken
Bir sıkımlık aşkımız da bitti
Gönlüm şimdi yeni bir kızda
Kurban olmalı bu yeni aşka
****
Gelsem gelemem
Kalsam kalamam
Gitsem gidemem
Şaştım bu işe
Hayır mı, şer mi bilmem ama
Ateşteyim, ateşte!

Çelik yıllar sonra bu eseriyle aynı temayı işleyen, bir devamı niteliğindeki "Senin modan geçti, artık o kadın moda, buuaay bay!" isimli şarkıyı yapmış, ama devamı orjinalinin yerini tutamamıştı.
O zamanlar Çelik Bey piyasadaki uzun saçlı tek popçuydu, "Herşeyden vazgeçerim, ama uzun saçlarımdan asla!" şeklinde beyanatlar verirdi. Saçlarından vazgeçti, müzik yapmaktan geçmedi.
caponsever

Bu klipte dansöz Tanyeli'nin kısa ötesi kot şortu ve de Çelik'in o dehşet saç bantı unutulmaz.
GracchuS

Renkli bir de kazağı vardı sanıyorum. Ben Çelik'in İzel ve Ercan şarkı söylerken arkadaki ağacın yanında mal gibi duruşunu önceden gözlemlemiş biri olarak bu solo çıkış numarasına hiç kanmamıştım. Millet yedi ama; üçlünün en başarılısı oldu adam.
tembel teneke

Asıl bu adam ilk başlarda her albümüne Atatürk parçası koyardı, çok seviyomuş, sanatçı topluma mesaj vermeliymiş falan derdi. Atamızın kemiklerini sızlatırdı. Rover 216'sı ile Anıtkabir'e giderdi, çiçek miçek bırakırdı. Ben de nefret ederdim o zamanda bu zamanda.

Zaten böyle gruplar dağılınca çok daha kötu oluyor. En azından hepsi bir yerde çıkıyor kurtuluyordun. Şimdi 3 koldan saldırıyorlar. Misal Ayna denen at hırsızları da dağılmış allah milletime güç kudret versin. Adamlar 6, 7 kişi.
Jackwalsh

üzgünüm ama ben o müzik eşliğinde ilkokul mezuniyetinde bi gösteride yer almıştım hatamı affettirmek için yıllardır o adama karşı propoganda yaparım
mitokondri

Neler Oluyor Hayatta »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv