The Map of Happiness
Vücudumuzu Tanıyalım
o zamanlar ufaktık ve anatomi üzerine birşeyler bilmiyorduk.. bir grup insan vardı..ve bu insanların organlarını,bu organların işleyişlerini anlatan yarayışlı bir çizgi filmdi.. benim unutamadığım ve hassas beynimden silemediğim bir sahne vardı bu sizlerle paylaşmak istiyorum: filmin bir bölümünde gözyaşı bezlerinin nasıl çalıştığını göstermek amaçlı bir şey yapmışlardı.. göze yakın bir yerde bir kuyu vardı kuyunun başında 2-3 tane ufak yaratık.. kuyu başındaki alarm verilince 2-3 kişi ellerine aldıkları kovalarla bu kuyuya bir sıvı boşaltıyorlardı.. böylece filmdeki kahraman ağlamaya başlıyordu..
ve mikroplar.. hep kötü giyimli iğrenç görünümlü, esrar çekmiş gibi sallana sallana yürüyen tiplerdi.. ağzıdan , burundan, açık yaradan yani bi yerlerden vücuda girmeye çalışıp akyuvarlara çaktırmadan organları kemirmeye başlar, insana zarar verirdiler.. hele akyuvarlar hiç çakmadan ilgili organa gitmişse keyiflerine diyecek yoktu.. oturur keyifle sigarasını tüttürürdüler..
birde temiz hava baloncuğu taşıyan pembe yanaklı yaratıklarla kirli havayı taşıyan hafif morumsulaşmış yaratıklar vardı.. yararlı bir çizgi filmdi ya... hey gidi günler heyyy
kedimi7m

Vücutlarının içini görüp tanıdıımız sağlıklı yaşayan, spor yapan, iyi niyetli çocukların tipleri alyuvarlarınkine benziyodu. Aynı şekilde mikroplar da sigara içip iyi çocuklarla dalga geçen serseri tiplerle benzeşmekteydi...
tripanazomi

Bu çizgi film bence gördüğüm ve hakikaten hastası olduğum tek çizgi fimdi. Akyuvarlar polis şeklindeydi ve mikropları yutarak ya da döverek yok ediyorlardı, ama bazen ölüyorlardı. Beyinde de uzun sakallı (niyeyse) bir amca vardı; o da gerçek hayatta bir profesörle benzeşmekteydi. Habire emir veriyor ve hiç durmuyordu. Beyin işte..
JOE_90

Varyemez Amca »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv