The Map of Happiness
Ders Dinleme
hani üniversitede 500 kisilik anfide prof. ders anlatırken, gidip suratına bir yumruk atıp (uçan tekme de olur) geri yerime otursam nasıl tepki verir diye düşüneniz var mıdır acaba, yoksa ben mi manyağım? Sırf ders değil, konferanslarda da yapılabilinir.
Whoever

yanindakiyle konuşup gülüşürken hoca birden senin tarafa bakarsa bi anda dersi en ciddi dinleyen ögrenci oluverirsin.
Kingpin

Ben ders sırasında tahtayı kale hocayı da kaleci olarak düşünür bulunduğum yerden topu doksana nasıl takabilirim diye hesaplar yaparım.
iyioynayankazansın

Arada dalar gidersin. Kendine geldiğinde iş işten geçmiştir.
aLha

derste birisine kaç dakka kaldı diye sorduğumuzda 1 ya da 2 dakika gibi güzel cevaplar aldığımızda şampiyonlar ligi finalinde gol atmış gibi elimizi yumruk yapıp sevinmez miyiz?
dirty

ders blok olur bazen 1.5 saat kesintisiz işkence yani, böyle zamanlarda arkadaşlara "hüşş bilader, daha 80 dakka var, 60 dakka var, 45 dakka var" diye seslenir yüzlerindeki umutsuzluğu ve yıkılışı görüp eğlenerek derse kendim için bi renk katarım.
jupiterianvibe

Dersi hiç dinlemediğimiz halde, yanımızdaki arkadaşla konuşurken arada sırada hocanın tahtaya yazdıklarını göstererek bir şeyler sorarmış gibi yapmak hocanın bize kızmaması için kullandığımız iyi bir taktiktir.
filims

Saçları uzun olanları kıskanırım ben, onlar walkmanlerini getirir kulaklıklarını takarlar saçlarını da kulaklığın üstüne bırakırlar ooh hoca şarkıya playback yapar durur...
TSuBaSa

40*60=2400 saniye geri saymıştım ortaokulda... Ne dersiyse artık beni sıkıntıya sokan! Sıra arkadaşlarımın takdirini kazandığımı hatırlarım, hocanın gözünde de kendi kendine konuşan bir psikopat olarak yer edindim.

- 2390, 2389, 2388...
sTuTTeR

Üniversitede kolon arkası, en arka sıralar, uzun boylunun arkasını kapma savaşı vardır. Amaç sote yer bulup arazi olabilmek. Bazen en ön sıralar boş kalır da hoca "Hop arkadakiler öne gelin" der. İşte o iğrenç olur. Zaten dinleyecek olsak öne otururduk değil mi ama ?
__IVY__

Saatin kaç olduğunu merak ederim ama daha dersin ortalarında olduğumuz için moralim bozulmasın diye kendimi bakmamaya zorlarım. Ama iradem yenik düşer, yine de bakarım işte ve tahmin ettiğim gibi moralim bozulur.
!baytar

Ders esnasında kesilen elektrik 10-15 saniyeliğine ışıkların kapalı kalmasına ve bu süre içinde öğrencilerin ışığın hiç gelmemesi gibi boş ümitlere kapılmasına neden olur. Ama ışıklar elbette ki açılacaktır. Çünkü öğrencilere yapılan işkencenin kesintiye uğramaması için icat edilmiş olan jeneratör devreye girer. Sınıfta hayal kırıklığının göstergesi olan "Aaaa" sesleri yükselir ve jeneratörü icat ederken böyle şeytani amaçlar için kullanılacağını bilmeyen bilim adamına küfürler saydırılır.
!baytar

- kaç dakka var?
- 25
- hadi be
- valla
- oha
10ur

hoca kıllanıp sana baktığında çokca kullandığımız bi taktik te kalemi ağza götürüp gözlerimizi kısarak tahtaya bişeyi annamamış gibi bakmaktır. kalemi ağza götürmek yerine kafa da kaşınabilir. hocanın noldu olum bişeyi annamadın mı diyeceğini hissedersek te son anda annamış gibi yapıp kafamızı öne eğerek hocadan gözlerimizi kaçırırız. evet kaçırırız.
hmm_evet

Durmadan soru soran tipler wardır ders dinnicem die kasarken tüm konsantrasyonun içine ederler.
- Kaç dakka war?
- 15
- oha 15 mi?
- Eveet
- Bu son ders mi?
- Evet
- Konu ne?
- Can Jak Russo
- Adamın adımı bu?
- ....
die sürer gider
mailphoenix

ders anlatırken bana bakan hocaya boş boş baktığım için utanırım ama annamıyorum napim
eşşek herif

Sınıfta ders devam ediyordur, siz ise dalmış gitmişsinizdir hayallere... İşte o sırada birden sınıf kopar, herkes kahkahalara boğulur, siz ise ne olduğunun farkında değilsinizdir, yani espiriyi kaçırmışsınızdır ve o merakla "ne dedi?" gibi sorular sorarsınız çevrenizdeki arkadaşlarınıza, ama nedense o anda hiç kimse cevap vermez ve gülmesine devam eder. Siz de hafiften bir gülümsersiniz anlamış gibi sanki.
SuicidE

Hoca ders anlatırken bazen surekli sana bakar ya ,özellikle ''Anladınız mı cocuklar?Oyle değil mi arkadaşlar?'' falan gibi seyler söylerken bana bakınca hep kafamı sallamak ya da başka bir şekilde onaylamak zorunda hissederim kendimi.Bunu yapan tek manyak ben miyim?
sighel

Hoca "anlamayan varsa söylesin" dediğinde parmak kaldıramam. Bilmiyorum, yapamam işte.
BenYazdım

"Cins" tabir edilen hocaların dersi dinlemediğine işkilllendiği öğrenciye "Hey, sen! Söyle bakalım, en son ne dedim?" diye sorması ve elemanın "kem küm" ile geçiştirme denemesinin başarısız olması nedeniyle zılgıt yemesi öğrencilik hayatında derin bir yara bırakmaz mı? Pişkin olanlarda bırakmaz, ayrı mesele.
Fenman

El Öpme »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv