The Map of Happiness
Pazar Günü Stresi
Cuma olur, okul biter her şey çok güzeldir. Ne de olsa iki gün istediğiniz gibi yatacaksınızdır. Ancak pazar günü özellikle 5-6 sularında bir stres kaplar içinizi. Ne de olsa yarın okul vardır, sınav vardır, erken kalkmak vardır.
BenYazdım

Cuma ve cumartesi günleri çok keyiflidir. Kimse sana karışmaz; istediğin saatte yatar-kalkar, istediğin şeyi yaparsın. Ama pazar oldu mu baban evdedir. Salonda oturup gazete okusa da her an seni takip ettiğini hissedersin. Eğer diğer iki günde yaptığın şeyleri yapmaya kalkarsan:
"Oğlum bu aralar seni hiç beğenmiyorum. Dersleri iyice boşladın. Talebe adamsın biraz da derslerle ilgilen. Bu gidişle bana bilgisayarı da yasaklatacaksın..." sözlerini duymamak imkansızdır.
!baytar

Üstelik bütün hafta sonu boyunca bi ara hallederim diye düşündüğün ödevlere henüz başlamamışsındır bile, hala tv'deki filmi tamamlayıp başlayacağına inanırsın. Ya da Mustafa Yolaşan mı Yolacan mı onun sunduğu Süper Pazar '88'i falan seyredersin. En sonunda akşam 9 olur, futbol programları başlar ki sen öğlen saatlerinde Hikmet Şimşek'in sunduğu Klasik Müzik saatinde bile kalkmamışsın televizyonun karşısından bundan sonra mı? Kaçınılmaz son çabuk belli olur: kesin sabah erken kalkıp yazılıya çalışıcam. Valla bak. Hadi ordan.
Nazi Parade

sizi benim yakından tanıdığım ve sadece pazar günleri görme şerefine nail olabildiğim birisiyle tanıştıracağım. ismi "vicdan teyze" her pazar gecesi ben yatağıma girdiğimde odamdaki sandalyeye oturup, beni derin derin süzer. sonrasında "bütün haftasonu yedin-içtin-sıçtın, başka da bi bok yapmadın küçük piç. o sınavlara ben mi girecem!" der ve kaybolur.
bunun üzerine acaip bir kendini sorgulama olayına girerim. anaokulu egitimim dahil hepsini düşünürüm.

ama ertesi cuma-cumartesi yine manitalar bizi beklemektedir arkadaşlar. kim takar buruşmuş "vicdan"ı.
dirty

buhran saatleri akşam 5den sonra başlar. mutfaktan düdüklünün fıs fıs sesi ve ağır kokusu gelirken bir yandan trt1 de akşam haberleri boğuk ses ile şaab lorenz televizyondan gelmektedir. bu arada annenin yaptığı ütünün buharı camları kaplamış ve kaloriferler çıtırdayarak ısınmaya başlamıştır. işte bu ortamda seni bekleyen bi yığın ödev vardır. sende cuma gününden beri açmadığın çantandan kabı buz gibi mavi ve kırmızı defter kitabı çıkartıp ödev yapıcakmısındır? yoksa herzamanki gibi pazartesi sınıf içi azarını yemeyi göze alıcakmısındır. işte pazar günü stresi budur.
nelanbu

İşte o stres tam akşam hava kararırken korkunç bir hal alır. Hava karardıkça benim de içim kararır. Hatırlarım da ödevleri hep spor stüdyosu ve İpek Yolu izlerken panik içinde yapardım.
ozgun

Pazar günlerinin en acı veren ve haftasonunun bittiğini anlatan özelliği "BİZİMKİLER" dizisidir. Müziği bana büyük kederler yaşatır.
King Namaah

Hadi öğrenciyken yukarda tasvir edilen azapları çektik her pazar. Artık okul yok, ödev yok ama hala her pazar manyak gibi içim bayılır. Spor yapmayı denedim, film kiralayıp seyrettim, arkadaşlarla buluştum, hiç biri çare değil. Ben de madem bu olayın bir çaresi yok, Pazar 5'ten sonra çamaşır, ütü gibi ne kadar bayık iş varsa yapıyorum. Çalışan arkadaşlara tavsiye ederim, zaten o saatlerde hic bişeyin keyfi yok.
forane

Akşam saat 21.30 filan oldumu star1 deki "Parlement sinama kulübü" nün müziği çalmaya başlardı. O zaman ailecek "aha pazartesi geldi" derdik.
GlamdrinG

Ödev »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv