The Map of Happiness
Kapı Zili
çocukken zile basıp kaçma hikayelerinden tutun da gece siz uyurken zil çaldığı zaman "hayırdır inşallah bu saatte kim ola ki" diye söylene söylene kapı açma geyiklerine kadar uzanııııp gider kapı zili muhabbetleri.. en moderninden en ilkeline, kuş sesli olanınd.... (zırrrrrrrr)
- ben bakıyoruuuuuuuuum!
V i p e R

Kuş sesli olanlar sonlara doğru "cik...cik......cik.........cik..." diye yavaşlar; sanki kuşcaazın nefesi bitiyomuş gibi.
duncan idaho

Bozulursa koparılır, yenisi takılıncaya kadar. İki kablo çıkar böyle düğmenin olacağı yerde. Onları birbirine değdirince zil çalar. Vay be olursun.
aLha

Bizim apartmanda bir dairenin zili siyah bir aslan kafası şeklinde ve ağzını açmış haşince dişlerini gösteriyor ve düğme de ağzının içinde. Ama en önemlisi gözlerinin kırmızı bir şekilde parlaması. Apartmanın ışıkları söndüğünde orada sadece size bakan bir çift göz kalıyor. Çocukluk yıllarımda o zilden her zaman ürkmüşümdür ve ışıklar söndüğünde o dairenin olduğu kattan koşarak geçmişimdir. Şimdi bu zili her görüşümde anılarım canlanır ve yüzümde hafif bir tebessüm oluşur.
!baytar

evinde köpeğin varsa şartlı refleks olmuştur kapı ziline. kapı çaldımıydı gavgavgav başlar itoğluit. zili değiştirdinmiydi kafa rahattır. en azından 1 hafta algılayamaz hayvancaaz ne çalıyo acaba havlamalı mıyım filan diye.
nelanbu

Zile basınca bir kadının "Misafiriniz geldi, lütfen kapıyı açınız" dediği bir zile şahit oldum. Dumurdan dumura koştum. Var mı başka rastlayan konuşan kapı ziline?
fakeplastictree

Gazete »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv