The Map of Happiness
Gırgır
Gırgır, araba olarak kullanılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda evi temizleyebilme gibi kabiliyetleri olduğu için yetişkinlere ve çocuklara aynı anda hitap eden şaheser bi buluştu. İsmi gibi basitti düzdü, fiş-torba derdi yoktu. Her işe burnunu sokmaz, halı malı yıkamaz, ‘Bozuldum’ diye çamura yatmaz, oyuncaklarımızı yutmaz, masraf çıkarmazdı. Öyle sessiz sessiz bi köşede dururdu boynu bükük. Garibandı ama sümsük değildi. Ne biliyim bi asaleti, onuru vardı. Bide bazılarında yuvarlak beyaz bi düğme vardı yüzseksen derece bükülebilen ama o ne işe yarıyodu hatırlamıyom bak.
Artık hiç biyerde göremiyom onlardan. Minyatürleri var ama her evde.
K-Mitra

Fabrikası İzmir'de Ege Serbest Bölgesi yanındadır. Terkedilmiş, camları kırılmıştır. Her önünden geçtiğimde bir hüzün kaplar içimi.
Mr.Ox

O 180 derece dönebilen düğme sanırım Gırgır'ı temizlemek için kapağını açmamızı sağlayan düğmeydi, çevirirdin, pıt diye açıılırdı kapağı, çarpardın pisliği dökeceğin yere, yeni pisliklere açardın yelkenleri...
sTuTTeR

O gırgır sopası zaman zaman yerinden sökülür ve üstüne ıslak bez sarılıp ulaşılamayan yatak altlarının felan tozu alınırdı. Zevkli bi işti doğrusu.
Ground_Zero

Ses Mecmuası »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv