The Map of Happiness
Bir Kelime Bir İşlem
“Şurdan hesap makinesini uzatsana.” “Olur mu yarışmada hesap makinesi mi kullanıyolar?” replikleri ile yarışma heyecanını evimize taşıyan ilk program idi.

Sesli, sessiz, sesli, sesli (yada ünlü ünsüz müydü?) salak salak harflere bakar 5 harf filan bulursak sevinirdik. Kelime bölümünde anlayamadığım K-A-L-E-M-C-D-Ğ harfleri çıkardı; yarışmacı bir huşu içinde “Kalem!” derdi. Doğal olarak biz de kalem bulurduk ama o ne? Bizim sunucu beyefendi (sonra eşi ihtilal yapıp yerine geçen) şööle bi dönüp öyle bir bakardı ki bilirkişilere hepimizin içine bir şüphe düşerdi “yaa dur bi daha bakıyım” diye kontrol ederdik harf harf. Ne gereksiz strese sokuyordu adam bizi öyle yaa.

Hele o işlem kısmı yok mu. Sayılarda 50 ya da 100 çıkarsa tamam da bi de 75 çıkmaz mı? Gel de çık işin içinden. “3 yaklaşık” “benim ki 7 yaklaşık”. Yarışmacıların bazıları kafayı yediren cinsten olurdu. Şimdi şunu şunla topla, şununla olan çarpımına böl, şunu da çıkar, elde kalanı da şunla çarpınca tam sonuç. Yuh be.

Ayrıca Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkından sonra tanınan ilk hak “joker hakkı”dır, hatırlatmak istedim.
K-Mitra

O bilirkişilerin içinde bi amca vardı, yarışmacılardan biri soruyu bildiğinde sanki para kendi cebinden çıkıyomuş gibi sinirle gözlüklerini çıkarıp "Doğrudur efendim" derdi.
scaat

İşin kötü yanı bir tarafta insanlar çarkıfelek, turnike gibi programlardan bir telefon edip yalvararak ev alırken, burda adamlar kasıp süper şeyler bulup, yukarıda bahsedilen acaip işlemleri yaptıktan sonra "evet sayın öztürk, bu haftanın galibi sizsiniz topladığınız 63 puan karşılığı 55 milyon TL para ödülüne hak kazandınız" repliğini duyarlardı.
SuicidE

Yarışmada türkçe uzmanı bi amca vardı. Yazılan her kelimeden sonra "eee evet bir de yazımını görelim" derdi. Ben uyuz olurdum. Ulan adam orda "araba" yazmış sen hala yazım görmek istiyosun.

Bi de onun yanında başka bi adam daha vardı. O da türkçeciydi. O da her kelime sorusundan sonra işte 7 harfli şu kelime vardı, 6 harfli bu da çıkarılabilirdi falan geyiği yapardı. Hatta bu geyiğe sunucu bayan da katılır, ben de bunu buldum 6 harfli falan derdi.
Shemsetteen

matematik manyakları vardı. sayılar verildikten 3 saniye sonra butona basarlardı. bunlar kalem kağıt da kullanmazlardı. ama bazı salakları vardı işlemi yaptırırken unuturlar ya da takılırlardı. işte o zaman 8 puan hala rakamlara aval aval bakan diğer yarışmacıya verilirdi.
HeNi

Ben orda işlemleri tahtaya yazan kıza üzülürdüm. Saf saf yazardı. İşi oydu yani. 2 kere 2 eşittir 5 dense bile yazıcaktı o kız. Ekmek parası ne de olsa...
HeNi

Program hala devam ediyor arkadaşlar, daha bir kaç gün evvel izledim. Artık, nezaketten ha kırıldı ha kırılacak diye insanı geren gençten bir delikanlı sunuyor programı. Fakat değişen başka hiç birşey yok. O iki bilirkişi hala tavırlarını bozmadan devam ediyor göreve, hala kazanana üç kuruş para veriliyor. Teselli ödülü ise en iyi dostumuz; beş harfli; bi de yazılışını görelim: "kitap"
jixus

Murat Murathanoğlu ve İsmet Badem »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv