The Map of Happiness
İlk Derste Kuralları Belirleyenler
bu hocalara orta okuldan üniversiteye kadar her tip öğretim kurumunda rastlayabilirsiniz. bunlar yılın ilk dersinde arka sıralarda duydukları ilk fısıltıların ardından "sizinle ilk dersten bazı kuralları koyalım. mesela derste aranızdaki konuşmaları istemem. bişey sorucaksanız bana sorun" diye başlarlar kurallar dizesine. daha sonraki derslerde de "bak şimdi olmadı belirlememişmiydik biz sizinle daha ilk derste kurallarımızı" şeklinde devam edip gider bu muhabbet.
yusufcuk

bunlar sene başında sınıfa ilk girdiklerinde "benim adım Şakire Şenol" derken bir yandan da tahtaya adlarını yazarlar.ilk ders boyu öylecene kalır o yazdığı yeni ders yılı için siyaha boyanmış cillop tahta üzerinde.
nelanbu

Hatta bunlar iki öğrenciyi derste gülüşürken yakalarsa "Neye gülüyosunuz anlatın da biz de gülelim" derler.
BenYazdım

"Arkadaşlar, espri yapılacaksa, yeri geldiğinde onu da beraber yaparız!" derler, kendilerini hoşgörülü olarak lanse ederler.
Halbuki yeri hiçbir zaman gelmez...
Durmadan asık surat.
caponsever

"Mesela derste aranızdaki konuşmaları istemem... Bir şey soracaksanız bana sorun"

Şimdi mantık mı bu hocam ya. Dersin ortasında hocaya "Hoçaaam dün fener nası taktı size" ya da "Hocam, bi manita yapmışım geçen, görceksin daş daş" gibi şeyler söyleyebilir miyiz?

Bi de "Kuralları belirleyelim" derler, senin hiç bi belirleyici fonksiyonun olmaz. Delikanlı gibi "Bakın sıkı durun kuralları belirliyorum" de şuna hocam. Daha ilk dersten kıl etme adamı.
scaat

Bir de bütün hocalar isimleri öğrenmek için, "her ayağa kalkan önce adını söylesin.." der. Bu laftan sonra ilk ayağa kalkan bu kuralı uygular ve o dakikadan sonra kural tarihe karışır.
metalwarrior

"Umarım sizlerle iyi bir sene geçireceğim" Bu nasıl bir cümledir ki bütün sınıf ortada oluşan nötr (0) elektronların bir anda negatif (-) anyonlara dönüştüğünü fark eder?
JOE_90

''Derse öğretmenden sonra girilmez''
Bu konunun üzerinde niye bu kadar özenle dururlar ki? Daha ilk günden namus meselesi haline getirirler.
Eddie Vedder

- Sınavlarda zor sorar mısınız?
- Çalışanlar için kolay, çalışmayanlara zor.
eşşek herif

"Ben kimseye zorla derse gelin demiyorum, dinleyecek olanlar kalsın, istemeyen çıksın gitsin!" tribini seven hocalar da pek çoktur. Yalnız kimsenin gözü yiyip çıkmaz sınıftan "ulan şimdi takar bana, kalmayalım sınıfta" korkusuyla.
GracchuS

- bana yakalanmadığınız sürece kopye çekmek serbest.
- yok ya...
a_man

Bir milli güvenlik hocamız vardı: Emekli Albay Sermet Şahin. Bu adamcağız sene başında kuralları bizimle beraber koydu, birer birer kağıda yazdı ve sınıf panosuna astı. İstenmeyen bir olay olduğunda numara ve tam metni ile beraber ihlal ettiğimiz kuralı ezberden okur ve gerekli cezayı uygulardı. Bizimle hep sizli konuşur, cezaya itiraz edersek "Çocuum, kuralları sizinle birlikte, konsültasyon çerçevesinde koymadık mı?" gibilerinden birşey der ve lafı ağzımıza tıkardı. Kaçacak hiç bir delik bırakmazdı. Hepimiz, kızlar dahil, bu adam sayesinde çakı gibi olmuştuk. Süper bir yönetici idi. Kulaklari çınlasın.
Demerzel

Çıkçıklayanlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv