The Map of Happiness
Adım Almaca
"Aldım verdim ben seni yendim
Alamazsın veremezsin sen beni yenemezsin!"
Tam adım bi de yarım adım atarak birbirine dogru yürüyen iki takımın kaptanlarından karsı tarafın ayagına basan istediği takım arkadaşlarını ilk olarak seçme hakkına sahip olurdu..
Bu olayda hep sona kalanlar kimsenin almak istemediği,şişko ya da hantal arkadaşlar olurdu..
GracchuS

Bi kere bunun adı "adam almaca"dır. Evet, burda adımlar konuşur ama sonunda alınan şey adamlardır. Bence bu metot mahalle maçlarıyla sınırlı kalmamalı, adam alınması icabeden birçok yerde tatbik edilmelidir. Mesela askerlik dairelerinde, üniversitelerde, çeşitli iş başvurularında, vs.
forane

bunun hoplamalı zıplamalı versiyonlarıda vardı, 2 kişi karşılıklı zıplaya zıplaya birbirine yaklaşır, soora gerekli yakınlığa erişildiğini düşünen taraflardan biri gerilir gerilir hoooaaaaa diye uçarak diğerinin ayaklarının üstüne inmeye çalışırdı. bu gerilip koşma sırasında, olm yakına geldin zıpladın, saymam olmaz gibi tartışmalar çıkardı. futbol maçı öncesi adam almak için yapılıyorsa (genellikle en iyi 2 oyuncu kapışır ya bu adam almalarda) karşı tarafın ayaklarına sağlam inilerek sakatlama yöntemiyle maçta karşı tarafın önemli bi silahı bertaraf edilebilirdi böylelikle.
jupiterianvibe

Deve Cüce »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv