The Map of Happiness
İngilizce Konuşma
Mekanda ingilizce bilen tek kişi olmak zor bir durum. Hele bir de çat pat ingilizce konuşuyorsan, aman aman aman.

Biraz çevreye hava atmak baabında "How can i help you?" dediğin anda karşı taraf başlar döktürmeye : " Vır vır vır vır and vır vır vır vır dangerous vır vır vır vır is not vır vır vır vır isn't it?"

Buyur buradan yak? Ne dedi şimdi bu?
kook

Bu lisanı okulda öğrenmişsen yada öğrenmekteysen anne, baban aynı lisanı bilen bi yaşıtınla karşılaştığında hemen ingilizce konuşmanı isterler ("Aa! Hadi ingilizce konuşun"). Bazen ayıp olmasın diye 2-3 cümle kurarsın utana utana, aptal durumuna düşersin; bazen de "yok ya ne gerek var şimdi" dersin ama ingilizceyi yeterince iyi bilmediğin izlenimi vermiş olacaksındır.
Bu işin içinden nasıl bir kurnazca cevap verip sıyrılmak lazım bi türlü bulamamışımdır.
Baltazar.

Ailece sermiş yatıyorken zapping yapan ebeveyn CNN'de bir süre duraklar, ardından sorar: Ne diyo?

Hadi bakalım! Hani İngilizce biliyordun?
tembel teneke

topluca oturuluyor; kumandayı tutan zap yaparken yabancı kanalların birinde durduğu anda kahkahayı patlatmak; ben anlıyorum hesabına.
Pablo Honey

Birde ailecek dışarda bi yerde oturuyosundur, genelde yazlık mekanlarda olur, yakın bi masaya turistler gelirler felam tabi turist ya bunlar car car aralarında ingilizce konuşmaya başlarlar o anda aileden biri seni dürtükler "Bak yabancı bunlar galba git yanlarına konuş, hadi nerelilermiş sor" diye. Bunun lisan bilmekle bi alakası yok ki medeni cesaretle bi alakası var...
grim

Artistlik yapma amacıyla İnglizce konuşanlar, birbirlerine "si yu" deyip ayrılanlar, Türkçeyi bu yolla mahvedenler... Bir gün hepinizi yakalayacam ve eşşek sudan gelinceye kadar dövecem haberiniz olsun.
BenYazdım

artistlik yapma amacıyla diil de bi de yaptığı iş dolayısıyla hep ingilizce terimleri kullanan tipler mevcuttur. bunlar yabancı şirketlerle falan çalıştıkları için ağızları öyle alışmıştır.
- abi ben bu file (fayıl) ı recover ettim sağlam olmuş mu bi check et bi zahmet bi de ikinci file ları almadan önce recapture lanmış mı bi review et.
sieeee!
HeNi

O kadar ingilizce biliyorum diye geçinsem de, arkadasim sordugunda "Kenan Evren kaçıncı cumhurbaşkanımızdır? i ceviremedim. Bunun ingilizcesi var mı? Varsa ne? Off off...
Whoever

Bir türkle türkün ingilizce konuşması kadar anlamsız bir durum yoktur. Bu duruma genelde ingiliz eğitim sistemini pençesine almış türkçesi de olmayan "work in pairs" çalışmalarında düşülür. Çiftlerde çalışma. Ne demekse ? Bize hemen seksüel bi çağrışım yapan bu tür sorular nedense bütün ingilizce kitaplarında bolca bulunur.
İnsanı sıra arkadaşıyla ingilizce konuşmaya iterler. Sıra arkadaşım ingiliz olsa bir yararını göreceğim bu mantık 2 türk arasında işlememekte öğrenciyi boşuna sıkıntıya sokmaktadır.

What did u do this weekend Onur ?
Fuck u Fikri. Sizin evde kaldım ya salak.
Slim_007

Ayağını Elini Oraya Buraya Çarpma »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv