The Map of Happiness
Saklambaç
Nurseli İdiz teyzemin sunduğu bir gençlik yarışması diyebiliriz çünkü hiçbir zaman yarışmada yaşlıları görmemiştim. Neyse sonuç olarak bir seçici üç adet karşı cinsten birini seçmek amacıyla "Senle ben evlenmeye karar verdik ama babam bize izin vermiyo. Naparsın?" tarzında sorular sorar ve karşı cinsin verdiği cevaplara göre en beğendiğine en yüksek puanı verirdi. Biraz beğenilen bi cevaptan soora Nurseli İdiz ve seçici "Ooo" , "Vay bea sıkı cevap" şeklinde tepkiler verir ve bir alkış tufanı kopardı. Şayet yarışmacı ezik bir cevap verirse duyabilceğimiz tekşey birkaç zorlama alkış olurdu. Ergenlik dönemindeki çoğu gencin izlediği bi yarışmaydı. Bi keresinde bi seçici ben Nurseli İdiz'i seçiyorum demişti, ben çok gülmüştüm.
TomHagen

hiç unutmadığım bi soru vardır o yarışmada;
-böcek olsan ne böceği olurdun?
-kalorifer böceği olurdum aşkımla seni ısıtabilmek için
ve bu cevap üzerine kız o adamı seçmişti iğrenç yaaaa.
josephine7

Paravan açıldığında insan biraz heyecan duymalı ya da şen şakrak olmalı idi kanımca. Fakat bizim yarışmacılarımız paravanın diğer yanındaki kişiyle göz göze gelir, önce fabrikasyon bir "aaaa" patlatır, sonra da el sıkışır (toplantıya mı geldiniz?), yanak yanağa öpüşürlerdi.
tembel teneke

Nurseli İdiz "Önce kaybettiklerini bir görelim" der ve paravan açılmadan önce kaybeden yarışmacılar karşı tarafa geçerlerler, seçiciyle tanışırlardı. Ben olsam seyircilerin arasına bir arkadaşımı yerleştirir, onun işaretine göre hangisi daha iyiyse onu seçerdim. "Önemli olan güzellik değil, zekadır" anafikrini gençlere aşılamak isteyen bu programın soruları daha önceden yarışmacılara verilir ve cevapları da önceden hazırlanırdı. Yoksa bu kadar abuk sorulara sabuk cevaplar iki saniye içerisinde hazırlanıp verilemezdi. Nurseli İdiz'den sonra Rüya Ersavcı bu programı sunmaya başladığında program popülaritesini yitirmiş, daha sonra kaldırılmıştı.
seaprincess

Puan verecek olan elemanımızın arkadaşları genelde yarışma salonunda yerlerini alır ve arkadaşlarına yakışıklı veya güzel olan kişiyi seçmesi için parmaklarıyla işaret verirdi. Mesela seçici olan kızın arkadaşları 1 numarayı gözüne kestirmişse işaret parmağını kaldırıp 1 numaralı karşı cinse fazla puan vermesini sağlardı. "Nerden biliyosun bunları?" diye sorcak olursanız; zamanında bizim emmoğlunun arkadaşı katılmıştı ama kız bunu seçmemişti çünkü kızın arkadaşları 3 numarayı gözlerine kestirip onu işaret ettiler, hoş kız da pek güzel değildi, iyi olmuştu.
mc_baris

Bir Başka Gece »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv