The Map of Happiness
Perihan Abla
Bağrımıza bastığımız ilk yerli diziydi. Kandemir Konduk yazardı, biz de altımıza işerdik. Zamanına göre nefis bir yapıttı ama orada kalmalıydı. Hala Çiçek Taksi, Mahallenin Muhtarları gibi Perihan Abla'dan bir adım bile ileri gidememiş dizileri burnumuza sokuyolar. Perihan abla klasik Perran Kutman'dı. Asla değişik bir kişi rolü oynamadı zaten. Sivri dilli, babacan, hafif delikanlı, evcil, iyi insan. Şakir vardı, aşıktı Perihan'a. "Ama perihan" derdi mutlaka her hafta. Perihan ise bunu için için sever, acır, ama bir türlü de onunla beraber olmazdı. Şakir yavaş yavaş maymuna dönüşecekti ki dizi bitti. Küçük Surat adı verilen bir genç vardı, ders çalışırdı. Bir de evin kızı vardı. Kasap vardı, "Komik Biftek" derdi ona Perihan Abla. O günden sonra tüm komiklik yapmaya çalışan şişman insanlara böyle hitap edildi ve mizahtan soğumaları sağlandı. Bir manav vardı orada, herşeye sinirlenirdi. Dizinin tek illet karakteriydi. Meraklı Melahat çok başarılı olmuştu. Melahat'in sevgilisi ise taksi şöförüydü. Oradaki ismini hatırlamıyorum ama o yıllardır "Cafer" olarak tanınır ve sinir bozucu şekilde "Buyruuun" der. Hakikaten şu Bizimkiler ne zaman bitecek de buraya katılacak?
zuxxi

Perihan Abla ile başlayan, mahallenin muhtarlarına dek devam eden "Her bölümün konusuna, günün anlam ve önemine uygun bir şarkı" alışkanlığına girildi ki yerli dizilerimizde; zap yapmak için reklam kuşağını bekleyemez olduk.
e-mosh

Perihan Abla, bizlerle dost olmayı başaran nadir bir diziydi.
husmen

Perihan Abla Kandemir Konduk'un yaratıcılığının ne kadar kısıtlı olduğunu Mahallenin Muhtarları ile birlikte gösteren bir diziydi.
Bir abazan herif, naz yapan iyilik meleği kıcık bir kız (kadın değil dikkat!) taksi şöfürü, meraklı bi karı, kasap (değişmedi bile Allah bildiği gibi yapsın) İzleyip bu diziyi yaşatanlar da izledikleri gibi olsunlar.
Skutluay

dizideki "komik biftek" lakaplı kasap baktı iş yok dizilerde, gitti yeşilköy'de dürümcü baba diye bi dükkan açtı. şimdi parayı makinayla sayıyo. dürümleri ve diger bilimum yiyecekleri süper mekanın.
[UuR]

Daha sonraları bu ruh hastası dizinin müziği servis araçlarına geri vites melodisi olmuştur.
kolluk

perihan ablanın evinde yaşayan kız songül sanırım adı, şimdi 900lü hat reklamlarına çıkıyor, küçük surat ayrı perişanmış, dizi sadece esnafı oynayanlara yaradı anlayacağınız. ayrıca şarkıları feciydi katılıyorum. "şakir pirince gideeeerkenn, elindeki bullgurdaaan oooldu."
rodya

- öyle deme periyan !
- nasıl diyim şakir ?
kook

perihan ablanın memeleri çok büyüktü.
cubit man

perihan abla'nin al yanakli, besili bir kizkardesi bir de her an olecek olduguna inandigimiz izafiyet geciren bir erkek kardesi vardi... neden kizkardesini besleyip erkek kardesini ac biraktigi konusuna 313 hafta boyunca yanit bulamamistim. bir de, bu perihan abla parayi nereden bulurdu, onu cozemedim hic...
raqouin

hemen açıkliim perihan abla ve kardeşlerinin babasından emekli maaşları vardı ev kendilerinindi evin erkeği talebeydi ama diğer kız kardeş ne işle meşguldu bilemiyecem
SuperSalataAdam

Kim Bunlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv