The Map of Happiness
Hayri Hiçler ve Bülent Karpat
Galatasaray'ın daha şampiyonlar ligine ilk kez kaldığı zamanlar maçları şimdi olduğu gibi star verirdi fakat o zamanın spikeri Bülent Karpat ve yorumcusu da Hayri Hiçler'di.

Biri maç anlatmaktan yoksun iki cümlenin arasına "ıııı" ekler, diğeri muhteşem yorumlarıyla maçı katlederdi. Hele Hayri Hiçler'in gereksiz heyecanlanması beni çok güldürürdü "Haydi HakAAANN!!" diye yırtınırdı. Sanki golü kendisi atacakmış gibi. Bir keresinde Hakan daha orta sahayı yeni geçmiş bizimkisi telaşlı telaşlı bağırıyor "Haydi Hakaaann!" diye. Bülent Karpat'ta takım hızlı pas yapınca kesin bir kaç adamı atlardı ve bu kişilerin isimleri aklımızda "IIIIII" olarak yer etmişti. Bu adamla röportaj yapanlar sinir krizi geçirmiyorlardı ya valla. Adam bir soru sorana kadar karşıdaki fıtık oluyordur herhalde. "IIII bu akşam IIIII çok güzel oynadınız IIIII karşınızda IIII bu kadar II kötü IIII bir III Barcelona beklio mudunuz IIIIII?"
white_chocolate

gs-spartak moskova maçıydı. takım boş kaleye kaçırdığı an bu ikiliden şöyle bi tepki geldi:
bülent karpat: amannn hakann!!
hayri hiçler: höyynk öhüe!!!
Charlie Brown

Bülent Karpat ve Compela (bilmeyenler için söylüyorum kendisi aslen yabancıdır, ama Karpat'tan daha iyi türkçesi vardır) arasındaki şu diyaloğu da eklemeden geçemiyecem:

Bülent Karpat: eveğt köpela maç çok zordu, IIIII neğlerğ söğlüğcen maçh hakkında
Compela: abi bütün maçlar zor, ama bizim işimiz bu.
madmansituation

Ayrica Hayri Hiçler sürekli cine5'e laf atardı "maçları sine sine (cine5'e kastediyor) değil sindire sindire şifresiz izlersiniz star'da". O günlerde iğrenmiştim kelime oyunlarından.
SuicidE

ayrıca bi kafa topu mücadelesinde arifin üstüne yüklenen barcelonalı oyuncuya hayri hiçler'in OHA!!! diye bağırmasını unutamam.
nude

Bülent Karpat'ın Högh deyişine hasta olurdum. Höğgh! Telaffuz edilemez...
knuur

Erola "Eröl", Alpaya "Elpay" diyen bir adamdı Bülent Karpat.
Itch

işte o barcelona maçı başlayalı daha 40 saniye bile olmamıştıki bülent karpat şöyle dedi: "evet, evet takımımız mükemmel bir futbol sergiliyor sahada, ispanyollar korktu valla"
dirty

Bülent Karpat'ın saha içi röportajı yapmak için beklerken, yayına bağlandığının farkına varmadan mel mel kameraya bakması, kulaklığından "yayındayız, başla" komutu alır almaz heyecanla, hararetle "Evet sayın seyirciler..." diye nefes nefese konuşmaya başlamasına bayılırım. Ulen iki saniye önce gayet sakindin, şimdi ne heyecan yapıyon!
rea

Bir keresinde Karpat saha içi röpörtaj olayı için koşa koşa Aykut'un yanına gitti ve bir yandan elinde mikrofonu ile yürüyerek,
B. Karpat: Eeee Evet Aykuth Iiii maç için ne söyliceksin, Iıııı yorumlarını alabilir miyim?
Bu sorudan sonra, Aykut Kocaman, Bülent Karpat'a "yaa bi sittir git,sen le mi uğraşcam" gibisinden bi hareket yaptı ve sonra Karpat kameraya dönerek devam etti.
B. Karpat: Eeee Evet sayın seyircilergh, İiii Aykuthunda dediği gibi bu akşam çok çekişmeli bi maç olacak gibi...
1stDonJuan

Siyahi futbolcuların sahalarımızda yeni yeni görülmeye başladığı dönemlerde Bülent Karpat, Mosheu ile bir maç sonrası bu röportajı yapmıştı:
B. Karpat: Eueee, Meşo, Iiii, çok hızlı bir futbolcusun, ne diyeceksin?
Mosheu : Meşo değil Moşe...
yediyildiz

Bülen Karpat'ın İstanbulspor'un bir lig maçında attığı üçüncü golün ardından "ve işte üçüncü golümüz sayın seyircileerh" diye haykırdığı da rivayet edilir.
Affedilmeyen

Tugay vurursa gol olur, vuruyoooor, aut...
yediyildiz

Bülent Karpat'ın efsanevi bir röportajıda şifo mehmetin son dakika da gol attığı 2-2lik fb-bjk maçı sonrasında fbnin kalecisi Engin ile yaptığı röportajdır.
B.K: IIII Engin ne oldu orada çok sinirlendin hakeme bir anda, ne dedi hakem sana?
Engin: Abi ananı skim dedi yaaaaa ananı skim dedi yaaaaa
B.K: IIII evet merkeze bağlanıyoruz ...
Centil

Saklambaç »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv